(ФОТО) СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ СОБРАНИЕТО ВО СТРУМИЦА!

Пред 40 минути кај собранието во Струмица се случи мала сообраќајна несреќа во која нема повредени но улицата беше накратко блокирана. Полицијата веднаш пристигна на местото на несреќата и изврши увид на лице место. Со повеќе детали во текот на оваа ноќ!

(ВИДЕО) НАЈДОБРОТО ЗА ОВА ЛЕТО ОСТАВЕНО ЗА КРАЈ: КАТАРИНА ГРУЈИЧ ДОАЃА ВО СЕЛЕКТ ОВАА САБОТА

Најдоброто за оваа лето го оставивме за крај!!!! Последната сабота од месец август резервирана за “најжешката” поп-фолк пејачка на балканот која ни доаѓа од Србија – КатаринаГрујич Забавата секогаш загарантирана , а нам ни останува да уживаме во неповторливиот настап на Катарина. Сабота26август – CafeBarSelect

Сончево со мала до умерена облачност денеска во Струмица

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Утринските температури ќе се движат од 13 до 20 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 24 до 34 степени. Во Струмица и околината слично време со дневна температура до 32 степена. УВ индексот ќе изнесува 8. Утре ...

Претпладне сончево, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде нестабилно, претпладне сончево со мала до умерена облачност, а попладне најпрвин на запад, а потоа на повеќе места ќе има пороен дожд (над 20л/м2), грмежи и засилен ветер. Локално е можна и појава на невреме со град. Утринските температури ќе се движат од 8 до 15 Целзиусови степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 17 до 27 степени. Во Струмица и околината слично ...