X-MAS SENSATION PARTY НА 23 ДЕКЕМВРИ ВО СЕЛЕКТ-СТРУМИЦА!

Селект бар и Сварог водка со гордост ви ја најавуваат традиционалната  X-MAS SENSATION PARTY во сабота на 23 декември .Како и секогаш со најдобар line-up! – Todoroff – MC Bruno (GR) И миленикот на македонската публика , грчкиот суперстар дј и продуцент, -MOSSEL Многу аудио и визуелни ефекти , промоции и награди за присутните. Лимитирани 500 карти во претпродажба од 150 ден до недела 17.12 , потоа 200 ден !!! Бидете дел ...

ПОГЛЕДНЕТЕ КОИ СЕ ДОБИТНИЦИТЕ НА ГРАТИС ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАСТАПОТ НА ЏЕНАН ЛОНЧАРЕВИЧ ВЕЧЕРВА ВО СЕЛЕКТ!

Васко Танев Никола Костадинов Љупче Попов Тоди Ристоманова Верче Стоилкова Сандра Јанева Влатко Петров Евгенија Михајлова Кристина Дулгерова Моника Тасева ДОБИТНИЦИТЕ СВОИТЕ ВЛЕЗНИЦИ МОЖЕ ДА ГИ ПОДИГНАТ ВО ПРОСТОРИИТЕ НА СЕЛЕКТ СО ДОКУМЕНТ ЗА ЛИЧНА ИДЕНТИФИКАЦИЈА!

ПОГЛЕДНЕТЕ КАДЕ МОЖЕ ДА КУПИТЕ ВЛЕЗНИЦИ ЗА НАСТАПОТ НА ЏЕНАН ЛОНЧАРЕВИЧ ВО СЕЛЕКТ!

Доколку немате резервирано и уште се мислите каде во сабота – редно време е да си резервирате, не губете време и бидете дел од најголемиот концерт на Dzenan Loncarevic во CafeBarSelect!! Купете си влезници по промотивна цена во туристичката агенција WeTravel , NovaTravel , во CafeBarSelect и секаде во државата преку мрежата на www.kupikartizase.com резервации & инфо: 070/310-013 Magdalena 071/307-891 Mitko 075/346-232 Martin  

ЏЕНАН ЛОНЧАРЕВИЧ НА ДЕВЕТТИ ДЕКЕМВРИ ВО СЕЛЕКТ-СТРУМИЦА!

Деветти декември е денот на долго најавуваниот концерт на најактуелниот во моментот српски поп-фолк пејач Dzenan Loncarevic. Најпосакуваниот пејач на балканот чиј емотивни балади не оставаат никого рамнодушен, со свој концертен настан во #CafeBarSelect!! За загревање и опуштање на атмосферата е задолжен македонскиот шармер и миленик на женската популација , овогодишниот победник на Мак-Фест #ZoranIliev…

БИДЕТЕ ДЕЛ ОД НАЈГОЛЕМИОТ МУЗИЧКИ ФЕСТИВАЛ JUNGLE PARTY!

Бидете дел од најголемиот музички фестивал: Jungle Party во Cafe Bar Select на 25Ноември! Зад Дј-пултот на Cafe Bar Select 4ри – Дџ-и кој ни припремаат невиден спектакл , надополнето со сценски изведби , хостеси и голем број на изненадувања!! DjTeror DjTight Beats Moon Fly Dj TomiTasev Бидете дел од големите случување !

(ФОТОГАЛЕРИЈА+ВИДЕО) Дел од атмосферата на синоќешниот настап на Саша Матич во СЕЛЕКТ!

Краљ изгубени ствари, Наџи нову љубав, Ночи у сибиру, Море туге, Само ову ноч, Кад љубав закасни, Ако ми одеш ти, беа само дел од песните кои балканската ѕвезда Саша Матич синоќа ги пееше во еден глас заедно со струмичани. Во продолжение погледнете како Матич го развесели цел СЕЛЕКТ, уживајте: (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = 'https://connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v2.10'; ...

ОВОЈ ПЕТОК РОКЕНРОЛ ЗВУЦИ ВО СЕЛЕКТ-СТРУМИЦА!

#Петок06окт Rock n’ Roll звуците произведени од бендот кој што ни доаѓа од Битола … Оваа петочна ноќ резервира за маестралните #НиеЗапиркаДругарите кој ќе се погрижат за едно незаборавно доживување!!!! #ВлезСлободен!!!!   резервации & инфо: 070/ 310-013 Magdalena Magi Vitanova 071/ 307-891 Mitko Kocev 075/ 346-232 Martin Majstorov

Најактуелната Hip-Hop & R’N’B сензација во моментот , сескипилната грчка дј-ка – Dj Miss Bunny оваа сабота во СЕЛЕКТ!

Најактуелната HipHop&R’N’B сензација во моментот , сескипилната грчка дј-ка – Dj Miss Bunny , за чии настапи во грчките дискотеки во текот на летотo се бараше место повеќе – оваа #Сабота16Септември е домаќин на дј-пултот во Cafe Bar Select!!! Бидете сведоци на една незаборавна ноќ измиксена со најактуелните HipHop&R’N’B синглови и почуствувајте ја енергијата на оваа саботна незаборавна ...

ЗА ПРВ ПАТ ВО СТРУМИЦА-СЕЛЕКТ ОВОЈ ПЕТОК ТРИ БЕНДОТ САКИС ДОВОЛИС!

Во Петок 15ти Септември на сцена , на Ваше барање , во CafeBarSelect , бендот кој што доаѓа од северот на Грција и чие име моментално го зазема врвот на балканските Blues/Rock журки – Дами и Господа , за прв пат во Cafe Bar Select – Sakis Dovolis Trio бендот!!!!!! Со комбинација на основите на блузот со поагресивен и модерен звук и со моќните изведби на сцена тие ветуваат целовечерна сатисфакција на публиката!!!! Влез: ...

(ВИДЕО) НАЈДОБРОТО ЗА ОВА ЛЕТО ОСТАВЕНО ЗА КРАЈ: КАТАРИНА ГРУЈИЧ ДОАЃА ВО СЕЛЕКТ ОВАА САБОТА

Најдоброто за оваа лето го оставивме за крај!!!! Последната сабота од месец август резервирана за “најжешката” поп-фолк пејачка на балканот која ни доаѓа од Србија – КатаринаГрујич Забавата секогаш загарантирана , а нам ни останува да уживаме во неповторливиот настап на Катарина. Сабота26август – CafeBarSelect