(ФОТОГАЛЕРИЈА) РЕСТОРАН ШАЛОМ ИЗБРАН ЗА НАЈДОБАР РЕСТОРАН НА БАЛКАНОТ!

РЕСТОРАН ШАЛОМ и по скоро една година од своето постоење продолжува да го шармира балканот со својот квалитет и убавина и да ги освојува најзначајните награди. Синоќа во хотелот Премиер Бест Вестерн-Софија се оддржа третото издание на натпреварувањето „Балкански награди за туристичка индустрија“ на кое РЕСТОРАН ШАЛОМ беше избран за најдобар ресторан на ниво на целиот балкан. Покрај ...

ХРИСТИЈАН ЈОРДАНОВСКИ ОД ШАЛОМ СО УШТЕ ДВA МЕДАЛИ НА ГАСТРОМАК 2017!

Нови два медали за ХРИСТИЈАН ЈОРДАНОВСКИ од Ресторан ШАЛОМ Струмица во склоп на ГАСТРОМАК 2017! По освоениот сребрен медал во категоријата пилешко, овојкат Јордановски освои медали во две категории: СРЕБРЕН МЕДАЛ ЗА МОДЕРНО ЈАДЕЊЕ ЗЛАТЕН МЕДАЛ ЗА РИБА Големи честитки!!!

(ФОТО) РЕСТОРАН ШАЛОМ доби подарок од фудбалскиот струмички талент Дејан Илиев

  Голманот на Арсенал кој воедно е и број 1 во Македонија – струмичанецот Дејан Илиев, неодамна беше почесен гостин во РЕСТОРАН ШАЛОМ a покрај неговата посета тој им остави еден скромен подарок со кој тимот на РЕСТОРАН ШАЛОМ му упатија голема благодарност за подарокот и вниманието.  

(ФОТО) Успешно претставување и учество на меѓународниот натпревар во кулинарство во Будва на ресторан ШАЛОМ

По многуте успеси на Ресторан ШАЛОМ од Струмица овојпат тие успешно и професионално се претставија на меѓународниот натпревар во Кулинарство. натпреварувач: Sime Stoilov – Готвач во ресторан Шалом ментор: ЗОРАН АНДОНОВ – Член на ММЦЦ и главен готвач во ресторан Шалом – освоено второ место Искрени честитки од Тимот на Струмица Денес, браво!