НОВИОТ ТРЕНЕР ВАСКО АТАНАСОВ ЈА ОДНЕСЕ СТРУМИЦА ДО ПРВАТА ПОБЕДА СРЕДЕ БИТОЛА!

Се офајдија и кошаркарите на Струмица. Се чини дека им беше потребна една промена, и тоа тренерска, на местото на Власис Влаикидис кој поднесе оставка, шанса доби младиот Васко Атанасов. И донесе успех, прв за прволигашот од Струмица. И тоа гостински, во салата „Младост ” во Битола. Пелистер – Струмица 76:86 (16-32; 26-21; 23-15; 11-18) Неверојатни на семафорот во салата „Младост” стоеја (9-25) ...

РАКОМЕТНИОТ КЛУБ АСТРИОН СТРУМИЦА Е ФАВОРИТ ЗА ЛИДЕРСКАТА ПОЗИЦИЈА ВО КАДЕТСКАТА ЛИГА!

Ракометниот клуб Астрион Струмица по победата над Лазарови од Свети Николе со убедлив резултат од 31-19 несомнено е голем фаворит за лидерската позиција во првата група од кадетската лига. „Астрионците“ имаат три одиграни натпревари и три заслужени победи. Следното коло гостуваат во Радовиш!    

ВИДЕО: Како Победа ја сруши „тврдината Младост“ во Струмица!?

Академија Пандев го доживеа првиот пораз сезонава на домашен терен во Струмица во прволигашката конкуренција. Можеби малку кој очекуваше, но Победа е тимот кој ја сруши сезонава за првпат „тврдината Младост“… Стрелец на единствениот гол вреден победа за прилепчани беше Мирослав Станиќ во 45. минута од средбата!

„АСТРИОН“ – СТРУМИЦА ЈА ИЗВОЈУВА ПРВАТА ПОБЕДА ВО ГОСТИ!

Во второто коло од кадетската лига, екипата на „АСТРИОН“ – СТРУМИЦА ја извојува и првата победа во гости. „Астрионци“ упатија голема благодарност до сите оние што го помагаат ракометниот проект „АСТРИОН“ кој во моментот брои 80 членови. Големи честитки за победата, БРАВО!  

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Во Струмица се слави – и принова, и победа!

Без никакви проблеми Беласица стигна до убедлива победа од 6-0 против Плачковица во 10. коло од Втората лига – Исток, по која се зацврсти на врвот од табелата пред Брегалница. Во Струмица денеска имаше многу причини за радост… „Ајдуците“ уште еднаш прославија на домашен терен убедлив триумф на своите миленици, а Крсте Тодоров погодокот во синиот дрес го прослави и на специфичен начин, ...

Тиверија го доби дербито во Битола

Екипата на Тиверија Струмица забележа победа во дерби-дуелот на 5. коло од Првата женска фудбалска лига, совладувајќи го тимот на Атлетико Битола на гостински терен со 1-2. Струмичанки дојдоа до голема победа со која останаа непоразени оваа година во Првата лига и по пет одиграни кола. Двата гола вредни победа за гостинот ги постигнаа Пале Николовска и Теодора Димоска. Победи забележаа ...

Нов голем триумф на Академија Пандев

Академија Пандев оствари победа од 2-0 над Шкупи на стадионот „Младост“ во Струмица. Стрелец на двата гола беше искусниот напаѓач Зоран Балдовалиев. Тој од пенал во 58.минута го доведе својот тим во водство, а во завршницата постигна и втор погодок, за нови три бода за „пандевци“.

(ФОТО+ВИДЕО) ФК БЕЛАСИЦА гази се’ пред себе – Се поблиску до првата лига, струмичките АЈДУЦИ супериорни како и секогаш!

Уште една една голема победа на ФК БЕЛАСИЦА против екипата на ФК ПОБЕДА ВАЛАНДОВО со резултат од 3:1, тоа значи дека гордоста на струмичани е се поблиску во долго посакуваната прва лига бидејќи веќе има одиграно шест натпревари и вкупно шест победи. Стрелци на головите беа Миле Костовски Манго и Валентин Кочоски. На трибините како и секогаш грмеше песната на струмичките АЈДУЦИ кои цели ...

(ВИДЕО) Беласица го „растури“ Осогово, АЈДУЦИТЕ се слушаа низ цела Струмица!

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v2.10"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Мило мее шо се видееме #Ајдуци1988 #Беласица1922 Posted by Александар Мавров on Saturday, 23 September 2017 Фудбалерите на Беласица продолжуваат со одлични на стадионот „Младост“ во Струмица. Овојпат настрада тимот на Осогово, кој си замина со ...

ВИДЕО: Академија Пандев го освои „Филип Втори“, Треневски и Работнички на колена пред струмичани

Прволигашкиот фудбал повторно се врати на „Филип Втори“, а Работнички и Академија Пандев одиграа допадлив меч во кој на крај се радуваа гостите од Струмица. Иако, домашната екипа поведе во раната фаза, „падневци“ се погрижија за изненадување и целосен пресврт, кој ги однесе на второто место на табелата. Натпреварот започна со иницијатива на „романтичарите“, кои покажаа желба да ...