(ВИДЕО) Пандев го постигна првиот гол сезонава во Серија А

Горан Пандев конечно се израдува на својот прв гол оваа сезона за Џенова во италијанската Серија А. Македонскиот интернационалец Горан Пандев сезонава десет пати беше во составот на Џенова, и иако играше одлични натпревара немаше среќа да се запише во листата на стрелците. Денес конечно го скриши мразот и стрелаше во судиското продолжение од првиот дел на мечот од 15 коло во Серија ...

Пандев: Ова е начинот на кој треба да се игра против големите репрезентации

Капитенот на нашата репрезентација, Горан Пандев, истакна задоволство после ремито со силната Италија. Како што е добро познато, Македонија вчера веројатно го направи најголемото изненадување во вчерашните натпревари со ремито 1:1 на гостински терен против селекцијата на Италија. „Мислам дека одлично се браневме. Исто така максимално ги искористивме своите шанси од контра нападите. ...

Пандев: Ќе му дадам гол на Буфон и ќе се пензионираме заедно!

По утринскиот тренинг, нашите репрезентативци имаа одмор во хотелот во Торино и вечерва во мир ќе се насочат кон дуелот со четирикратниот светски шампион. Тројца Македонци се посебно мотивирани, бидејќи својот професионален леб го заработуваат на „чизмата“ и горат од желба да се докажат. Еден од нив е капитенот Горан Пандев, кому му се исполни желбата да игра против италијанската ...

Италијанците одушевени од Спортскиот центар на Пандев: Таму ќе се „роди“ новиот Горан!

Еден од најдобрите македонски фудбалери во историјата, Горан Пандев, гради грандиозен објект – Академија за неговиот клуб, а од истиот одушевени се од Италија и со пофални зборови пишуваат за истиот. Пандев пред неколку години почна со изградба на Академија која е градена по италијански терк и ќе биде база на неговиот клуб Академија Пандев, кој работи со млади фудбалери и создава ...

Сашко Пандев: Нема потреба од еуфорија, одиме чекор по чекор

Академија Пандев е без сомнение најпријатното освежување за македонската прволигашка сцена сезона. „Пандевци“ по седум кола се на второто место на табелата, на последните два дуели славејќи против Пелистер и Работнички. Сето тоа носи нескриена еуфорија во Струмица и редовите на Академија Пандев,  која ја смирува капитенот Сашко Пандев според кого не треба сега да се „лета во ...

ФОТО НА ДЕНОТ: Пандев ја имаше најслатката поддршка – АНА и ФИЛИПО!

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев ја имаше најслатката поддршка на мечот со Албанија во својата Струмица во квалификациите за СП 2018. Секако, негова неизмерна позитивна енергија се ќерката и синот, АНА и ФИЛИПО, на трибините на стадионот „Младост“…

Панучи: Пандев е одличен играч, но нема да добие специјален третман од нас!

Кристијан Панучи, легендата на италијанскиот фудбал, а сегашен предводник на Албанија, на прес-конференција ги соопшти очекувањата за натпреварот против Македонија кој се игра утревечер. Италијанецот вели дека неговиот тим е подготвен за надигрување, а во мислите е само победата. На располагање на мечот ќе биде и Садику, кој го пропушти Лихтенштајн поради повреда. „Тимот имаше два ...

Пандев мотивиран пред настапот во својата Струмица: Албанија ни е должник од првиот натпревар

Македонската фудбалска репрезентација се подготвува во Струмица за натпреварот кој ќе се одигра утревечер на стадионот „Младост“ против репрезентацијата на Албанија во рамките на квалификациите за СП 2018. Македонските репрезентативци денеска го одржаа тренингот на „Младост“, а повторно ќе истрчаат на истиот и попладнево, кога од 17:00 часот прес-конференција ќе одржи селекторот ...

Пандев: Среќата нè напушти цел циклус, верувам дека утре ќе ни биде сојузник

Горан Пандев одлично ја започна новата сезона во Серија А и настапи како стартер во двата натпревари за неговата Џенова. Сигурно натпреварите со Израел и Албанија ги очекува со посебна мотивација. Неговото партнерство со Илија Несторовски во нападот веќе стана незаменливо, иако се наметнуваат уште неколку фудбалери кои играат во голема форма. „Знаеме дека нè очекува тежок натпревар, ...