СПОДЕЛИ И ДОБИЈ ГРАТИС ВИКЕНД ВО БАНСКО: МАЈ ТРАВЕЛ-СТРУМИЦА СО НАГРАДНА ИГРА ЗА НАШИТЕ ЧИТАТЕЛИ!

Туристичката агенција Мај Травел-Струмица која неодамна и официјално ја отвори својата канцеларија во Струмица и со сигурност во моментот е една од најдобрите туристички агенции во градот, гледајќи по бројот на презадоволни клиенти кои патувале со нив ова лето, најавуваат дека ќе стават крај на оваа успешна летна сезона доделувајќи гратис викенд за Банско. До наградата можете да ...

Забавен настан на DREAM by Al Mak под мотото „Dream Open” – Сонувај отворено

DREAM by Al Mak ви го најавува настанот “Сонувај Отворено” кој ке се одржи во следниве 4 дена и тоа 10-ти, 11-ти, 12-ти и 13-ти август со почеток во 18 часот. Локација: Градски Парк Несебично искористувајки ја позитивната енергија создадена од настаните на овогодинешниот Струмица ОПЕН Фестивал, DREAM Open е настан во кој преку игра и забава ке ги дознаете предностите и квалитетот на производите ...

„Типките“ од Т-Мобиле „возеа“ низ Струмица

Девојките од Т-Мобиле, во Струмица, ја промовираа новата наградна игра на компанијата. Тие облечени во пилотски одела, ги информираа струмичани за наградната игра: „Наградната игра на векот пристигна!“. Наградната игра: „Наградната игра на векот пристигна!“, која започна на 5. април ќе трае до 30. мај. Во неа може да учествува секој корисник на Т-Мобиле, кој ќе се регистрира на бројот ...

„Отклучи ја својата среќа“ во Супермаркет Хоризонт

Супермаркетите Хоризонт во Струмица од 1 април ја започнаа наградната игра „Отклучи ја својата среќа“. Со купени производи над 1000 денари на касата добивате вистински клуч со кој може да отклучите едно од 16 шкафчиња во кој се крие награда. Лап топ, таблет, телевизор, правосмукалка и останати предмети за домакинството како и вредности ваучари од повеќе ресторани се изненадувањата ...

ЕВН Македонија со награди за редовните плаќачи

Корисници кои редовно и во рок ги плаќаат своите сметки за електрична енергија имаат можност да бидат дел од учесниците на новото наградно шоу „Среќно семејство“. Секоја втора недела, на националната телевизија Алфа и Алсат М се емитува наградна игра во која низ четири забавни игри, три среќни семејства се натпреваруваат за парични награди од 300, 500 и 1000 евра. Извлекувањето на учесниците ...

Среќните струмичани од последното извлекување на „Фискална во рака, награда без мака“

Минатата недела се одржа деветтотот извлекување од наградната игра „Фискална во рака награда без мака“ на кое беа доделени 150 вредносни ваучери и главна награда автомобил „Пежо 208“.  Неизвлечените коверти, како и пликоата од досегашните извлекувања ќе учествуваат во седмото коло на 30 јуни, кога покрај редовните награди, ќе се додели и стан и деловен простор. Во ова коло  беа извлечени ...

Ново извлекување на „Фискална во рака – награда без мака“

Деветтото извлекување од наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“ ќе се одржи во понеделник на 25-ти август со директен пренос на МТВ1 . Во ова коло на наградната игра ФИСКАЛНА ВО РАКА – НАГРАДА БЕЗ МАКА се извлекува за еден автомобил, 30 вредносни ваучери од 3.000 до 60.000 денари и 120 вредносни ваучери за прехранбени продукти во вредност од по 1000 денари. Во извлекувањето учествуваат ...

Наменски кутии за коверти со фискални сметки на оваа локација!

На 28 јули, со директен пренос на МТВ1  ќе се одржи осмото извлекување од наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“. Во ова коло ќе бидат извлечени добитниците на автомобил SEAT IBIZA и 150 вредносни ваучери. Во сите извлекувања до крајот на наградната игра, може да се учествува со коверти со по дваесет фискални сметки од најран датум 15ти ноември 2013та. Независно дали ковертот се ...

Поставени кутии за наградната „Фискална во рака- награда без мака“

Државна лотарија на Македонија од денеска ќе  започне со поставување наменски кутии за осмото извлекување на наградната игра „Фискална во рака – награда без мака“, што ќе се одржи на 28-ми овој месец. Кутиите ќе бидат поставени низ поголемите градови до 25 јули, вклучувајќи ја и Струмица каде ќе има кутија во центарот на градот. Осмото извлекување ќе биде емитувано на Македонската ...

Среќните струмичани од седмото извлекување на наградната игра „Фискална во рака, награда без мака“

Пред два дена се одржа седмото извлекување од наградната игра “Фискална во рака – награда без мака” на кои беа извлечени 150 вредносни ваучери и главна награда стан во Скопјe, деловен простори и автомобил Пежо 208. Досега од наградната игра Фискална во рака – награда без мака”, чиј приредувач е Државната лотарија на Македонија под покровителство на Министерство за финансии, доделени ...