МАРЈАН БАЈРАКТАРОВ: ОНОЈ НА КОЈ ЌЕ МУ ЈА ДАДЕТЕ ШАНСАТА ДА УПРАВУВА СО ГРАДОТ, Е ПОВИКАН ДА ГИ ЗАШТИТИ ВАШИТЕ ИНТЕРЕСИ, А НЕ ДА ГО ВОДИ ВАШИОТ ЖИВОТ

ПОЧИТУВАНИ СОГРАЃАНИ, КАКО ШТО ВЕТИВ НА ДЕНОТ НА ПОТПИШУВАЊЕ НА КОДЕКСОТ ЗА ФЕР И ДЕМОКРАТСКИ ИЗБОРИ, ИЗМИНАТИТЕ ДЕНОВИ ВОДЕВМЕ ПОЗИТИВНА ИЗБОРНА КАМПАЊА. УБЕДЕН СУМ ДЕКА УСПЕАВМЕ ДОСЛЕДНО ДА ГИ ПРЕТСТАВИМЕ: НАШАТА ПРОГРАМА И КАНДИДАТИТЕ ЗА СОВЕТНИЦИ ОД СОВЕТНИЧКАТА ЛИСТА НА ВМРО-ДПМНЕ. ВЕРУВАМ ДЕКА И ЈАС КАКО КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК УСПЕАВ ДА ВИ ГО ПРИБЛИЖАМ МОЈОТ КАРАКТЕР И ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) МАРЈАН БАЈРАКТАРОВ И АЛЕКСАНДАР ДОНЕВ НА СРЕДБИ СО РИБАРИТЕ И ЖИТЕЛИТЕ НА МУРТИНО И ДОБРЕЈЦИ!

Интензивно засилен интензитет доби кампањата на ВМРО-ДПМНЕ и КОАЛИЦИЈАТА во Струмица! Кандидатот за градоначалник на Струмица Марјан Бајрактаров и претседателот и носителот на советничката листа ги посетија жителите на населените места на Муртино и Добрејци и одблиску се запознаа со нивните проблеми со кои се соочуваат. Бајрактаров и Донев им презентираа  дел од проектите од новата ...

ВЕЧЕРВА ГОЛЕМ НАРОДЕН МИТИНГ НА ВМРО-ДПМНЕ И КОАЛИЦИЈАТА ВО СТРУМИЦА!

Коалицијата „За Подобра Македонија” предводена од ВМРО-ДПМНЕ, вечерва на градскиот плоштад „Гоце Делчев“ во Струмица со почеток од 20:00 часот  ќе одржи голем народен митинг под слоганот „Нова Ера за Струмица“.

(ФОТО) МАРЈАН БАЈРАКТАРОВ И АЛЕКСАНДАР ДОНЕВ НА СРЕДБА СО ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ!

Кандидатот за градоначалник на Струмица Марјан Бајрактаров и претседателот и Носителот на Советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и КОАЛИЦИЈАТА-Александар Донев, денеска остварија средба со здравствените работници каде разговараа и им  беа презентирани дел од проектите од новата програма!

(ВИДЕО) Бајрактаров: Ќе ги зголемиме хигиенските стандарди во Струмица

Марјан Бајрактаров, кандидатот за градоначалник на Струмица од ВМРО-ДПМНЕ, одржа прес-конференција, на која ја претстави програмата пред гласачите на овој град. „Струмица е доволно пространа да ја наречеме голем град, истовремено доволно мала за пријатен и безгрижен живот. Таа е меѓата на која еснафскиот дух на луѓето е во нераскинлива врска со природното наследство. Мојата визија ...

(ВИДЕО) КАНДИДАТОТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК ЗА СТРУМИЦА МАРЈАН БАЈРАКТАРОВ НА СРЕДБА СО МЛАДИТЕ

Кандидатот за градоначалник на општина Струмица од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и КОАЛИЦИЈАТА денеска имаше средба со младите на кои одблиску имаше прилика да ги запознае со проектите од програмата за овие локални избори. Средбата се одвиваше во релаксирана и позитивна атмосфера. (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v2.10"; ...

(ВИДЕО) Бајрактаров за Струмица: За младите луѓе ќе создадам услови да напредуваат и работат во сопствената општина

Во наредните недели Струмица е исправена пред предизвикот да избере градоначалник кој најдобро ќе работи за потребите на граѓаните и ќе ја направи општината пријатно место за живеење. Ова го истакна Марјан Бајрактаров, кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за општина Струмица. Еден градоначалник може да биде добар градоначалник само ако е способен правилно да планира и да го насочи ...

Пред почетокот на изборната кампања, Д-р Марјан Бајрактаров и советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ во водство на онлајн анкетите

И по три дена откако беа поставени онлајн анкетите од страна на двата струмички портали Радио СтрумицаНет и Струмица Денес  преку апликацијата „STRAWPOLL“ за корисниците на интернет со прашањата: „За кого би гласале од предложените кандидати за градоначалник на општина Струмица“? и „Анкета за листа на совет на општина Струмица“ кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, ...

(ФОТО+ВИДЕО) Претставени кандидатите за градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ од струмичкиот регион

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_GB/sdk.js#xfbml=1&version=v2.10"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); … НОВАТА ЕРА ПОЧНУВА … Posted by Марјан Бајрактаров on Friday, 22 September 2017 Синоќа ВМРО -ДПМНЕ ги претстави своите кандидати за градоначалници. Беа претставени и кандидатите од регионот за Струмица Д-р Марјан Бајрактаров, за Василево ...

Марјан Бајрактаров за НЕТПРЕС: Европски град не може да се судира со проблеми од 19-от век

Оралниот хирург Марјан Бајрактаров кој извонредно успешно се снаоѓа и во угостителството, потомок на угледно и почитувано струмичко лекарско семејство, конечно, ако така може да се каже, се кандидираше за прв човек на Општина Струмица од ВМРО-ДПМНЕ. Во разговорот за НетПрес, Барјактаров ги открива причините поради кои се кандидира за градоначалник, истакнувајќи дека не може да се ...