ПОГЛЕДНЕТЕ КАДЕ МОЖЕ ДА КУПИТЕ ВЛЕЗНИЦИ ЗА НАСТАПОТ НА ЏЕНАН ЛОНЧАРЕВИЧ ВО СЕЛЕКТ!

Доколку немате резервирано и уште се мислите каде во сабота – редно време е да си резервирате, не губете време и бидете дел од најголемиот концерт на Dzenan Loncarevic во CafeBarSelect!! Купете си влезници по промотивна цена во туристичката агенција WeTravel , NovaTravel , во CafeBarSelect и секаде во државата преку мрежата на www.kupikartizase.com резервации & инфо: 070/310-013 Magdalena 071/307-891 Mitko 075/346-232 Martin  

Kартите за Гери Никол веќе се пуштени во претпродажба

Почитувани на ВАШЕ барање, со огромна чест и задоволство Кафе Бар Селект ви го најавува концертот на Гери Никол на 20 август. По тој повод, менаџерскиот тим на Кафе Бар Селект подготвува неверојатен спектакл кој не смеете да го пропуштите, тоа ќе биде вечер кога сите патишта ќе водат на Леблебиџиска улица во градот.  Бугарската АрЕнБи и хип хоп сензација, Гери Никол во Селект Бар, вратите ...

Струмица Денес доделува 20 карти за Хари Мата Хари

По повод доаѓањето на еден од најпопуларните бендови на нашите простори (Хари Мата Хари) во најдобриот струмички клуб (Селект), Вашиот омилен портал (Струмица Денес) ќе додели 20 гратис карти. Се што треба да направите е да ја следите нашата фан страница (На Фејсбук) и точно да одговорите на прашањата кои периодов ќе ги поставуваме после полноќ!

Картите за натпреварот Зомимак – Вардар експресно распродадени

Салата на СОУ „Димитар Влахов“ претесна за да ги собере сите фанови, 300 карти за денешниот натпревар кој се игра во 19:00 часот, против Вардар екпресно се распродадени. Од клубот им се извинуваат на сите симпатизери кои поради малиот број на седишта нема да можат да присуствуваат и во живо да ги бодрат „рисовите“. Карти нема да се продаваат на врата, влез ќе им биде дозволен само на лица ...

Доделуваме гратис карти

Овој петок забавата во Селект започнува со една згодна девојка од нашето блиско соседство. Згодната бугарска пејачка Цветелина ќе го отвори викендот во Селект кој како и секогаш ќе биде неповторлив и незаменлив. Во пресрет на големиот настан како што веќе известивме првите 100 карти ќе бидат со промотивна цена од 150 денари. Струмица Денес како и досега така и овојпат ќе доделува 20 гратис ...

Започна продажбата на влезниците за натпреварот Зомимак М – Спортинг

Од денес започнува продажбата на картите за натпреварот од ЕХФ Купот помеѓу екипите на Зомимак М и Спортинг кој ќе се одиигра во сабота со почеток во 17:30 во спортскат сала „Парк“. Влезниците се пуштени во продажба во ПР Кафе, обложувалница „Спорт Лајф“ – ТЦ Глобал, Ангел Тобака и канцеларијата на РК Зомимак-М во ТЦ Глобал 2 кат по цена од 100 денари. Струмица Денес и за овој натпревар ...

Доделуваме влезници за натпреварот РК Зомимак М – Спортинг

Во сабота на 15 март во спортската сала „Парк“ ќе се одигра уште еден натпревар од ЕХФ Купот против Спортинг (Португалија). Како и за претходните мечеви на струмичкиот клуб така и овојпат Струмица Денес доделува гратис влезници за своите читатели. Од денес па се до петок сите оние кои ќе одговорат најбрзо и точно на поставеното прашање ќе добијат влезница за уште еден Европски натпревар ...

Картите за натпреварот Зомимак М – Скјерн се продаваат како алва!

Картите за ракометниот натпревар Зомимак М – Скјерн, кој ќе се одржи денес во Спортската сала Парк, експресно се продаваат. Струмичани како и за претходните натпревари на Зомимак така и овојпат побрзаа навреме да обезбедат карта и да присуствуваат на еден од позначајните спортски случувања во градот. Според информациите кои ги добивме вчера до 12 часот продадени со 60% од картите. На ...

Започна продажбата на картите за натпреварот Зомимак М- Скјерн

              Денеска од 12 часот започна продажбата на влезниците за натпреварот Зомимак-М – Скјерн, кој ќе се одржи на 15.02.2014 год. (Сабота) во 17.30 часот во спортската сала „Парк“ во Струмица. Влезници се продаваат во: ПР Кафе, обложувалница „Спорт Лајф“ – ТЦ Глобал, Ангел Тобака и канцеларијата на РК Зомимак-М во ТЦ Глобал 2 кат. Цената на влезницата ќе изнесува 150 денари. Поради усогласување ...

Возбудлив почеток на викендот во Селект – Струмица Денес повторно ве наградува!

Совршен изглед, одличен глас и многу хитови, кои еден по друг се сместуваат на врвовите на топ листите на Балканот, најдобро ја опишуваат Алисија. Девојката која своето име го изгради како заштитен знак – симбол на квалитет и стил. По прогласување за изведувач и жена на годината, таа е пример дека талентот, харизмата и убавината не остануваат незабележани. На големо задоволство на ...