ВИЦЕ ЗАЕВ: Јас се гордеам што сум брат на Зоран Заев!

Вице Заев, братот на македонскиот премиер во ексклузивно интервју за Фактор.мк открива повеќе детали за бизнисите кои ги води и притисокот на јавноста и прв пат прговори за повеќе шпекулации кои кружат низ „чаршијата“.  разговараше Христијан Станоевиќ ФАКТОР Колкав е товарот да се биде брат на Зоран Заев моментално најмоќниот политичар во Македонија? ВИЦЕ ЗАЕВ: Јас се гордеам ...

(ФОТО) ИНТЕРВЈУ СО ТАЊА ДРВОШАНОВА, ДИПЛОМИРАН ИНЖEНЕР ТЕХНОЛОГ – НУТРИЦИОНИСТ!

Со големо задоволство тимот на Струмица Денес ви овозможува  да го прочитате нашето ново интервју со Тања Дрвошанова, Дипломинран инжeнер технолог – Нутриционист. Што е нутриционист или нутриционизам? Нутриционизмот е мултидисциплинарна наука, која ја проучува исхраната и начинот на кој храната влијае врз здравјето на човекот, односно нутриционист е едуциран специјалист за ...

Сашко Пандев: Нема потреба од еуфорија, одиме чекор по чекор

Академија Пандев е без сомнение најпријатното освежување за македонската прволигашка сцена сезона. „Пандевци“ по седум кола се на второто место на табелата, на последните два дуели славејќи против Пелистер и Работнички. Сето тоа носи нескриена еуфорија во Струмица и редовите на Академија Пандев,  која ја смирува капитенот Сашко Пандев според кого не треба сега да се „лета во ...

(ИНТЕРВЈУ) Александар Донев, носител на листата на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица: Единствени во идејата за иднината на градот – да направиме големи промени

Струмичани  се загрижени кога слушат дека  СДСМ  ќе ја направи  Македонија европска, како што Струмица ја правеа  европски град, вели носителот на Советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ за Струмица, Александар Донев во интервјуто. Што значи за вас  да се  биде  Носител  на Листата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата. Како ја доживувате довербата со која  партијата ве поставува на чело на  својата ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА+ИНТЕРВЈУ) КЛАСИК БЈУТИ ОД СТРУМИЦА НАЈУСПЕШЕН БРЕНД НА ЈУГОИСТОКОТ!

За улогата на пердињата во домот има многу да се зборува. Освен тоа што се украс на прозорците, тие се украс на нашиот живот. На некој начин завесите го откриваат стилот и карактерот на секоја домакинка. Тие умеат и да ни ја чуваат тајноста, да произведат топлина во нашите домови, да не бодрат, да не восхитуваат, воглавно умеат да создадат топла и весела атмосфера. Со една реченица, пердињата ...

Марјан Бајрактаров за НЕТПРЕС: Европски град не може да се судира со проблеми од 19-от век

Оралниот хирург Марјан Бајрактаров кој извонредно успешно се снаоѓа и во угостителството, потомок на угледно и почитувано струмичко лекарско семејство, конечно, ако така може да се каже, се кандидираше за прв човек на Општина Струмица од ВМРО-ДПМНЕ. Во разговорот за НетПрес, Барјактаров ги открива причините поради кои се кандидира за градоначалник, истакнувајќи дека не може да се ...

Ексклузивно интервју со струмичанецот Владо Илиевски: „Моите два сина имаат аутизам“

Македонската кошаркарска легенда Владо Илиевски, за чие име се врзани најважните поени во историјата на македонската кошарка на ЕП во Литванија, но и изјавата „Леле луѓе што направивме“, летово донесе одлука да се повлече од кошарката. За оваа одлука пресудна била желбата да му се посвети на семејството, сопругата Ања Вилфан Илиевски, Словенка по националност и поранешна кошаркарка, ...

ИНТЕРВЈУ СО ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ ТУРИСТИЧКИ АГЕНЦИИ ЗА ОВАА ГОДИНА – МАЈ ТРАВЕЛ СТРУМИЦА!

МАЈ ТРАВЕЛ – СТРУМИЦА е туристичка агенција која неверојатно брзо се развива, а гаранција за нивниот квалитет се големиот број туристи кои секојдневно патуваат токму со нив. Во продолжение погледнете го интервјуто кое со огромно задоволство тимот на Струмица Денес го направи со нив: СТРУМИЦА ДЕНЕС: Како за почеток да ни објасните, од кога е формирана Мај Травел и кои се успесите кои ...

ИНТЕРВЈУ+ФОТО: НЕВЕРОЈАТНИ РЕЗУЛТАТИ НА ЗАДОВОЛНА СТРУМИЧАНКА ОД ДЕТОКС-ФЛАСТЕРИТЕ НА ТИАНДЕ-СТРУМИЦА

Како што објавуваме претходно за делотворната моќ на производите од ТианДе-Струмица сега ексклузивно ќе ви споделиме искуство од задоволен клиент кој намали масно ткиво за многу кратко време со производот од ТианДе-Струмица, односно од ДЕТОКС-ФЛАСТЕРОТ ( Да појасниме, ДЕТОКС-ФЛАСТЕРОТ е таен Тибетски рецепт на база на билки и трефки кои ги извлекува сите токсини од нашиот организам: ...

ИНТЕРВЈУ: Наде Петкова – Женски инструктор по возење во Струмица

Речиси една година во Струмица имаме женски инструктор по возење за Б категорија. Се работи за Наде Петкова која денес одвои дел од своето време да ни одговори на неколку прашања. Како ја донесе одлуката дека сакаш да работиш во оваа професија? Мојот сопруг е инструктор по возење веќе 13 години. Секојдневно гледајќи ги предизвиците со кои се соочува во оваа работа сфатив дека и јас би ...