Илија Матеничаров доби награда од ФФМ за фудбалски работник на годината

Два члена на Академија Пандев се закитија со индивидуални награди на изборот на најдобрите за сезоната 2016/2017 што го организираше Фудбалската федерација на Македонија. Првотимецот Александар Мишов е прогласен за најдобар стрелец во младинскиот фудбал, а Илија Матеничаров за фудбалски работник на годината. Двајцата лично ги примија признанијата кои доаѓаат како шлаг на одличната ...