(ФОТО) ОСУМДНЕВНА ЕКСКУРЗИЈА ВО ДУБАИ-ПОНУДА НА ТУРИСТИЧКАТА АГЕНЦИЈА МАЈ ТРАВЕЛ-СТРУМИЦА

660 € – ЕКСКУРЗИЈА ДУБАИ 8 дена / 7 ноќевања 15.01. – 22.01.2018 – 660 € Цените на пакетот се во EU , по лице и вклучуваат:  Трансфер до Софија ;  Авиокомпанија Софија – Дубаи – Софија со авиокомпании Wiz Air, вклучувајќи аеродромски такси, Еден багаж до 7 кг. Со големина 56/45/25см.  Трансфер аеродром – хотел – аеродром;  7 Ноќевања со појадок во хотел Ibis One Central http://www.ibis.com/…/hotel-7080-ibis-one-centr…/index.shtml Новоотворен ...

(ФОТО) ГРАНДИОЗЕН РОДЕНДЕН НА СТРУМИЧКИОТ СТИЛИСТ МАРЈАН ПЕТРОВ

Во прекрасниот Дубаи, струмичкиот успешен стилист Марјан Петров го прослави својот 23 роденден. Забавата се одвиваше во луксузен посводен ресторан каде роденденската честитка пристигна токму по подводно издание. Иако е сеуште млад, Петров зад себе има огромно искуство и награди. Му посакуваме уште многу успех во понатамошната работа. Среќен роденден Марјан!  

Струмичанката Катерина Урдова ја затвори ревијата на филипинскиот дизајнер Михаел Чинко во Дубаи

Струмичанката Катерина Урдова од арапските шеици го добила прекарот „Долгоногата ноќна кралица“ на модната ревија на филипинскиот дизајнер Михаел Чинко што се одржа во елитниот хотел „Бурј ал араб“ во Дубаи. – пишува ВЕСТ. Таа со наметка долга пет метри од свила и кристали сваровски изработена од Чинко ја затвори шестата сезона на „Модните трендови“ која ја следел лично и премиерот ...