(ВИДЕО) Пандев го постигна првиот гол сезонава во Серија А

Горан Пандев конечно се израдува на својот прв гол оваа сезона за Џенова во италијанската Серија А. Македонскиот интернационалец Горан Пандев сезонава десет пати беше во составот на Џенова, и иако играше одлични натпревара немаше среќа да се запише во листата на стрелците. Денес конечно го скриши мразот и стрелаше во судиското продолжение од првиот дел на мечот од 15 коло во Серија ...

ВИДЕО: Лоб од 40 метри на Балдовалиев… Академија Пандев убедлива во Битола!

Академија Пандев извојува голема победа од резултат 3-4 на гостувањето против Пелистер во Битола во 15. коло од Првата македонска фудбалска лига. Најубавиот гол на мечот го постигна Зоран Балдовалиев кој во 47. минута прекрасно лобуваше од околу 40 метри… Потег кој вреди да се погледне…!

ВИДЕО: Вистинска МАГИЈА на Македонија – ГРАНДЕ ПАНДЕВ ПОСТИГНА ГОЛ!

Репрезентацијата на Македонија успеа да поведе против Норвешка пред крајот на првиот дел, сo погодок на капитенот Горан Пандев (1-0). Акцијата почна од половината на Македонија, а потоа, Алиоски доби топка од левата на страна на шеснаесетникот. Фудбалерот на Лидс се ослободи од противникот, уште подобро го проигра Пандев, кој без проблем ја стресе мрежата на норвешкиот голман Гритебирст. За ...

СТРУМИЧАНЕЦОТ ЈАНИ АТАНАСОВ ВО ДРЕСОТ НА МАКЕДОНИЈА И ДАДЕ ГОЛ НА СИЛНАТА ШВАЈЦАРИЈА!

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години успеа за само пет минути да направи пресврт во дуелот против Швајцарија (2-1), кој се игра во рамки на квалификациите за ЕП. На стартот на вториот дел, тимот на Станојковиќ успеа да постигне гол по еден корнер. Највисок во скокот беше Филип Трајановски, кој излезе осамен и со моќен удар со глава во 56 минута успеа да изедначи на 1-1. Само ...

Пандев: Ќе му дадам гол на Буфон и ќе се пензионираме заедно!

По утринскиот тренинг, нашите репрезентативци имаа одмор во хотелот во Торино и вечерва во мир ќе се насочат кон дуелот со четирикратниот светски шампион. Тројца Македонци се посебно мотивирани, бидејќи својот професионален леб го заработуваат на „чизмата“ и горат од желба да се докажат. Еден од нив е капитенот Горан Пандев, кому му се исполни желбата да игра против италијанската ...

ВИДЕО: Пандев „тресна“ уште еден свој бивш клуб – постигна СУПЕР-ГОЛ против Интер

Горан Пандев постигна гол против својот поранешен клуб Лацио, а денес „удри“ и по Интер. На 20 минути до крајот на дуелот на „Луиџи Ферарис“ во Џенова, Македонецот погоди за водство кое може да значи и победа и опстанок за екипата на Јуриќ. На голот му претходеше удар на Велосо во пречката, а потоа Пандев од прва го совлада Хандановиќ за 1-0.

Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев – втор пат за неполни две недели дава гол

Горан Пандев стигна до 75 погодок во Серија А. Капитенот на македонската репрезентација погоди за Џенова, која на свој терен загуби со 1:2. во Џенова. Пандев беше прецизен во 43 минута за водство од 1:0 на домаќините. Сепак, во вториот дел Киево со два погодоци успеа да направи целосен пресврт и стигна до трите бода на гостувањето. За Пандев ова беше 75 погодок во историјата на Серија А. Популарниот ...

(ВИДЕО) Пандев „удри“ по својот Лацио и го даде првиот гол во Серија А сезонава

Капитенот на Македонија го даде првиот гол сезонава во Серија А лигата. Пандев влезе во второто полувреме и со глава го совлада Албанецот Стракоша во 78. минута. Горан Пандев конечно, го постигна првиот свој гол сезонава во Серија А. Капитенот на Македонија својот првенец го даде против својот Лацио. Пандев влезе во 61. минута, на местото на Велосо. Во 78. минута, тој успеа со глава да го ...

Пандев со гол ја почна новата сезона. Стрелец против Лече во Купот на Италија

Македонскиот интернационалец Горан Пандев одлично ја почна новата сезона во италијанскиот фудбал, откако постигна гол во победата на неговата Џенова против второлигашот Лече во првото коло од Купот на Италија. Џенова го совлада Лече со 3-2 откако на полувреме одиграа без голови. При резлутат од 2-1 за Лече, Пандев во 73 минута го најави пресвртот за Џенова изедначувајќи на 2-2. Конечните ...

Гол на Сашко Пандев за сигурна победа на ФК Турново

Денеска се одигра натпреварот помеѓу Хоризонт Турново и Младост Царев двoр а домаќините со одлична доманација во играта успееја да го совладат противникот со одлични 3-0. Еден од најзабележителните голови на натпреварот беше токму на фудбалерот Сашко Пандев којшто го постигна во 60-та минута од натпреварот.