(ФОТОГАЛЕРИЈА+ИНТЕРВЈУ) КЛАСИК БЈУТИ ОД СТРУМИЦА НАЈУСПЕШЕН БРЕНД НА ЈУГОИСТОКОТ!

За улогата на пердињата во домот има многу да се зборува. Освен тоа што се украс на прозорците, тие се украс на нашиот живот. На некој начин завесите го откриваат стилот и карактерот на секоја домакинка. Тие умеат и да ни ја чуваат тајноста, да произведат топлина во нашите домови, да не бодрат, да не восхитуваат, воглавно умеат да создадат топла и весела атмосфера. Со една реченица, пердињата ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Конечно и во Струмица најбараниот светски еко бренд ТианДе!

Компанијата се занимава со дистрибуција на козметички производи, голем дел од кои се произведуваат во државни кинески претпријатија (90%) и дел од нив (10%) во Горен Алтај.Компанијата TianDe е основана во Русија . Историјата и започнува кога петмина богати бизнисмени решаваат да создадат козметичка компанија чиј маркетинг да биде лесен и достапен за луѓето.Така во 2006 година се раѓа TianDe . Во ...

ДГТ ЖИКОЛ ДООЕЛ Струмица е избран за супер бренд за 2015/2016 година!

Изборот на ДГТ Жикол за супер бренд на Македонија за 2015/16 година е уште една потврда за успехот на нивната компанија и стремежот да бидат прв избор на градежна компанија за клиентите кои и понатаму може да очекуваат високо ниво на услуга и нови производи креирани согласно нивните потреби а за нив претставува мотив плус за да продолжат понатаму да ги одржуваат и негуваат овие вредности.  Внимателно ...

Алмак е најгорд производител во Македонија поради задоволните потрошувачи

На „Скопски саем“ до денес се одржуваше 42. издание на Меѓународниот саем на мебел. Експонатите беа ретставени во рекордни 11 хали. Најголемиот дел од изложувачите беа домашни компании, а присутни беа и компании од Италија, Хрватска, Србија, Босна и Херцеговина, Грција и Косово. На Меѓународниот саем на мебел оваа година имаше 180 директни домашни и странски изложувачи и 400 индиректни ...

Dream by Almak – нова програма на брендот Алмак

Брендот Алмак продолжува да се грижи за своите корисници и клиенти. За претстојната сезона и новогодишните празници, Алмак ја збогатува својата понуда. Новитет е програмата Dream by Almak. Оваа комплетно нова линија на „bEDS & BOX“ односно на душеци и лежаи направени по најсовремени и квалитетни стандарди сигурно ќе привлече големо внимание. Во оваа нова линија покрај новите дизајни на ...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Струмичанка се сликаше за светскиот бренд Том Тејлор

Манекенката Катерина Урдова оствари соработка со светскиот бренд Том Тејлор (Тom Тailor).   – „Сликањето на едиторијалот за брендот Том Тејлор  со една од престижните компании во Индија е прекрасно искуство! Кога  креативни луѓе и професионалци, ќе се соберат на едно место се чувствуваш  многу позитивен, со добра атмосферата, а последниот продукт од соработката, излезе феноменален. ...

Талентираниот Трајче Ѓоргиев во модели на Springfield и Celio*  

Fashion Group го поддржува младиот и талентиран Трајче Ѓоргиев, наш претставник и еден од фаворитите во музичкото шоу “Пинкови ѕвездички”. Ценејќи го потенцијалот на Трајче, брендовите Celio* и Springfield му подарија облека од колекциите за пролет/лето 2015 година за следниот настап на шоуто. Овие брендови се наменети за млади, динамични луѓе како што е Трајче и веруваме дека токму тој е претставник ...

Дани го отвори П.С Фешн во Струмица

Брендот „П.С. Фешн“ e долги години присутен на Балканот и го освојува регионот. Следејќи ги модните трендови и создавајќи квалитетни производи, брендот „П.С. Фешн“ е една од компаниите кои докажуваат дека креирањето на имиџот, пред сè зависи од квалитетот на производите, но и од тоа колку купувачите се задоволни од истиот. Во Република Македонија, брендот „П.С. Фешн“ е речиси една ...

Струмичката мастика – баран, а сè уште незаштитен производ во светски рамки

Шарска плескавица, галички кашкавал, беровско сирење, преспанско јаболко, тетовски грав, струмичка мастика се само дел од производите што странците добро ги знаат и ги бараат при посетата на земјава. Сепак, иако се многу познати и препознатливи за регионот каде што се произведуваат, ниту еден од овие производи не е меѓународно заштитен според географското потекло, пишува Дневник. Само ...