Струмичкиот тренер Васко Атанасов пишува историја во Молдавската кошарка

По успешната полу сезона и лидерската позиција, добрата и квалитетна игра на екипата на „Адмиралс“ предводена од струмичанецот Васко Атанасов ги продолжи и во националниот куп на Молдавија. Младата екипа на „Адмиралс“ со две значајни победи стигна на фајнл 4 турниот кој се одржа овој викенд. Со победа од 75:60 во полуфиналето, момците на „Адмиралс“ се пласираа во големото финале за прв пат во својата историја. Браво за нашиот струмичанец и за неговата екипа!

 

маркетинг


Select