СЛАВЧО ПОПОСКИ: СТРУМИЧАНИ – ПРЕТСТОЈНАТА НОЌ И УТРЕШНИОТ ДЕН (ВТОРНИК) НОСАТ УСЛОВИ ЗА ПОСЛАБИ ВРНЕЖИ ОД СНЕГ

Во текот на претстојната ноќ како и утре (10.01.2017) во Струмица времето ќе биде претежно облачно и МНОГУ СТУДЕНО со услови за повремени врнежи од снег со слаб до умерен, повремено и со умерен интензитет. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утре изутрина температурата се очекува да се спушти до околу -11 степени додека максималната ќе се искачи до околу -5 степени.

 

маркетинг


Select