(ФОТО) ОСУМДНЕВНА ЕКСКУРЗИЈА ВО ДУБАИ-ПОНУДА НА ТУРИСТИЧКАТА АГЕНЦИЈА МАЈ ТРАВЕЛ-СТРУМИЦА

660 € – ЕКСКУРЗИЈА ДУБАИ
8 дена / 7 ноќевања
15.01. – 22.01.2018 – 660 €
Цените на пакетот се во EU , по лице и вклучуваат:
 Трансфер до Софија ;
 Авиокомпанија Софија – Дубаи – Софија со авиокомпании Wiz Air, вклучувајќи аеродромски такси, Еден багаж до 7 кг. Со големина 56/45/25см.
 Трансфер аеродром – хотел – аеродром;
 7 Ноќевања со појадок во хотел Ibis One Central
http://www.ibis.com/…/hotel-7080-ibis-one-centr…/index.shtml
Новоотворен хотел во јануари 2016 г. Се наоѓа до булевар Шеик Заиед. На 5 минути пешачење до метро станицата World Trade Centre. Хотелот се наоѓа во близина до Бурж Халифа, Dubai Mall и Џумеира Бич. Бесплатен Wi-Fi. Хотелот нуди за гостите си секојдневно бесплатен трансфер до плажа, Dubai Mall и Mall of the Emirates.
 Патничко осигурување Медицинско осигурување – 5000 евра;
 Услуга од претставник на партнерската компанија на бугарски јазик;
 Туроператор претставник за 30 луѓе.

Цената не вклучува::
 Храна во авионот;
 Виза за ДУБАИ 85€ по лице
Дополнителни екскурзии
Лични трошоци
Такса „Туристички Дирхам” во Дубаи – се плаќа задолжително на лице место во хотелот од страна на патникот.:
Ibis One Central 3* – 10 дирхама (околу 2,5€)

Дополнителни екскурзии – прогласени и платени однапред !!!
По промена на курсот на доларот во насока на зголемување или намалување, тур-операторот го задржува правото да ги промени цените.

Распоред на лет:
Датум Број на летови Аеродром:
15.01.2018 W6 4429 Софија 14:05 Дубаи 21:00
22.01.2018 W6 4430 Дубаи 21:35 Софија 01:15

Услови за резервација:
Пасошот треба да биде валиден 6 месеца по датумот на патувањето.
Потпишување на договор за организирано патување;
Депозит од 400 €
Целосно плаќање – 30 дена пред датумот на заминување.

Забелешки:
* Цената на цената на пакетот е поврзана со цената на билетите на компанијата WIZZ AIR од 23.06.2017 година / без багаж /
Мал салон багаж – бесплатно
Голем багаж – 36 лева
Багаж до 23кг – 71лв
Багаж до 32 кг – 91лв
2х23кг вкупно 46кг – 142лв
2×32 кг вкупно 64 кг – 182 кг
Багаж за пријавување 3х32 кг вкупно 96кг – 273лв

* Дете може да се смести во двокреветна соба со соодветни попусти / 500€ / само ако не користите дополнителен кревет! Ако детето користи дополнителен кревет, плаќа цената како трето возрасно лице на дополнителен кревет (650 €/

* Дополнителни екскурзии се резервирани и платени однапред . Стапките на екскурзии се валидни за 15 туристи.

1. Турнеја во Дубаи со туристички водич на бугарски јазик. Цена за возрасни – 62 лева
2. Вечера на Брод. Цена за возрасни – 114 лева / дете до 11 години. – 95лв.
3.Обход Абу Даби турнеја со водич на бугарски. Цена вклучува ручек – 140 лева за возрасни / дете до 11 години. – 125 лева
4. Сафари во пустина со вклучена скара. Цена за возрасни – 122 лева / дете до 11 години. – 90 лева
5. Турнеја до најзелен емират на Ал Аин. Цена со ручек вклучен – 130лв. / без ручек – 95лв.
6. Посета на Емирати од Шарџа и Ајман. Цена за возрасни – 118лв / дете до 11г. – 100 лева

** потпишување на договор за организирано патување со туроператорот при потпишување и депонирање на депозит.
** Цените се за формирање на група од најмалку 30 туристи

* Наведените пакет цени се пресметуваат при курс на денарот во однос на доларот 1 USD = 56.30 денари. Во случај на промена на девизен курс доколку се зголеми или намали со 5 или повеќе проценти, туроператорот го задржува правото да поднесе корекција на вкупната пакет цена.

* Тур-операторот го задржува правото да ја смени редоследот на реализација на програмата и дополнителни екскурзии.
* Плаќањето се врши преку банка:

MyTravel Strumica
Работно време: 09:00 до 20:00 ч.
ЦАНОВИ ООД
+359 878 568 207 – BG
Macedonia, Strumica, Marsal Tito 21
078 253 426
034 346490
+389 78 998 748 – Viber MK
skype: fashiong1
email: mytravelstrumica@gmail.com
https://www.facebook.com/mytravelbg

 

маркетинг


Select
Ознаки: , ,