Мишов од ,,Академија Пандев” е прогласен за најдобар стрелец во младинскиот фудбал


Деветнаесет годишниот Александар Мишов од Кавадарци кој настапува за ФК ,,Академија Пандев” е прогласен за најдобар стрелец во младинскиот фудбал на Гала свеченост во Македонскиот народен театар  на која Фудбалската федерација на Македонија ги избра најдобрите за сезоната 2016/17 во

„Сакам да и се заблагодарам на ФФМ која втора година по ред ми ја доделува оваа награда, на стручниот штаб на Академија Пандев и на моите соиграчи. Но, најголемата благодарност оди кај најголемиот македонски фудбалер Горан Пандев”, изјави Мишов.

 

маркетинг


Select
Ознаки: ,