Кирил Изов – тренерот на ЖРК Истатов прогласен за тренер на годината во женски фудбал

На Гала свеченост во Македонскиот народен театар  Фудбалската федерација на Македонија ги избра најдобрите за сезоната 2016/17 во повеќе категории. Кирил Изов тренер на женскиот фудбласки клуб Истатов, беше прогласен за тренер на годината во категоријата Тренер во женски фудбал.

Чест ми е што по вторпат сум добитник на оваа престижна награда од страна на Фудбалската федерација на Македонија.Горд сум што бев дел од тимот што ја испиша фудбалската историја на Дојран,со трофеј во Првенството и Купот, а потоа и настап во Лигата на шампионите.Благодарност до фамилијата,фудбалерките,стручниот штаб и раководството на клубот на чело со македонската фудбалска легенда Благој Истатов кому ја посветувам оваа награда.  – напиша Кирил Изов на својот фејсбук профил.

– на

 

маркетинг


Select
Ознаки: ,