ИСТОРИЈА ВО МАКЕДОНСКИОТ ТЕНИС: Струмичанецот Дарко Грнчаров го прегази високо рангираниот тенисер Елмар Ејупович

По објавата за првата победа на струмичкиот тенисер Дарко Грнчаров на турнирот во Шарм ел Шеик, Дарко денеска ја оствари и втората победа против високо рангираниот тенисер Елмар Ејупович ( 6:1 2:6 1:6) и испиша историја во македонскиот тенис, бидејќи досега ниту еден македонец не врзал две победи една по друга. Наградниот фонд на турнирот во Египет е 15.000 долари, а за Грнчаров ова е прво учество во Шарм ел Шеик. Тимот на Струмица Денес му посакува многу успех и среќа на Дарко во понатамошното натпреварување на турнирот.

маркетинг


Select
Ознаки: , ,