bandr

Спорт

Спорт

СЛАВЧО ПИНДА ДО ГОРАН ПАНДЕВ: ФК БЕЛАСИЦА НИКОГАШ НЕМА ДА ТЕ ПОДДРЖИ ДА БИДЕШ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ФФМ!

Фејсбук статус на сопственикот на ФК БЕЛАСИЦА-Славчо Пинда: Пандев, 3 и пол години те слушам како ја напаѓаш Беласица а посебно мене. Да не заборави случајно...

Спорт

Денес на на стадионот “Кукуш” во Турново, ќе се одигра контролен натпревар помеѓу ФК Беласица и ФК Академија Пандев!

Денес на стадионот “Кукуш” во Турново, ќе се одигра контролен натпревар помеѓу ФК Беласица и ФК Академија Пандев. Натпреварот ќе започне во 16:15 ч...

Спорт

ВАРДАР ПО МНОГУ ГОДИНИ НА ДУЕЛ ВО СТРУМИЦА: ДА ГО НАПОЛНИМЕ „МЛАДОСТ” ЗА ПРВА ПОБЕДА НА ФК БЕЛАСИЦА ВО ПМФЛ!

После долги години, ВАРДАР на дуел против струмичката гордост БЕЛАСИЦА! Дуел на АЈДУЦИ и КОМИТИ. Натпреварот ќе се одигра утре на стадионот „Младост“ во...