СТРУМИЧАНЕЦОТ АЛЕКСАНДАР БАГАШОВСКИ ПОТПИША ЗА ШАМПИОНОТ НА КОСОВО!

Сега веќе екс стоперот на Беласица е нов фудбалер на Трепча Александар Багашовски е нов член на Трепча, на шампионот на Косово. Сега веќе екс стоперот на Беласица, стави потпис на договорот со овој тим и веднаш почна со тренинзи.

СТРУМИЧАНИ ДЕЛ ОД МАКЕДОНСКАТА ФАЛАНГА ВО ЗАГРЕБ – МАКЕДОНИЈА ВЕЧЕРВА ГО ИГРА ПРВИОТ НАТПРЕВАР!

Македонската ракометна репрезентација вечерва го игра првиот натпревар на Европското првенство со екипата на Словенија а нашата фаланга полека се мобилизира. И нашите струмичани се дел од неа и ќе ги бодрат нашите херови вечерва во Загреб. Да стискаме палци во 19:30 часот за прва и голема победа на Македонија. ЗА КОГО? ЗА МАКЕДОНИЈА!  

АБДУРАХИМИ И ШИШКОВСКИ ВО АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ!

Струмица подготвува сензационални трансфери. Бесарт Абдурахими и Дамјан Шишковски би можеле да потпишат за Академија Пандев Бесарт Абдурахими и Дамјан Шишковски се блиску до потпис во Академија Пандев. Како што велат нашите информации од Струмица, напаѓачот на Шкендија и сега веќе екс голманот на Работнички, би можеле да се преселат во хитот на есенската полусезона и во клубот каде ...

СТРУМИЧАНЕЦОТ НИКОЛА ЃОРЃИЕВ И НЕГОВИОТ КЛУБ ОНИКО СЕ ИЗБОРИЈА ЗА ЧЕТВРТФИНАЛЕ ВО ПОЛСКИОТ КУП!

Голема победа за нашиот Никола и неговиот клуб ОНИКО против Јастрзебски. „Нашата цел беше да бидеме дел од најдобрите 4 тимови во Полска. Тоа беше навистина тешка игра за нас, Јастрзебски играше навистина добра одбојка но јас сум толку среќен што верувавме во оваа победа од почеток до крај и ние ја постигавме таа победа. Горд сум на моите соиграчи и цела организација на ОНИКО. Вчера ...

ОДМОРОТ ЗАВРШИ: ФК БЕЛАСИЦА ГИ ЗАПОЧНА ЗИМСКИТЕ ПОДГОТОВКИТЕ

ФК БЕЛАСИЦА ДЕНЕСКА НА СТАДИПНОТ “МЛАДОСТ” ГИ ЗАПОЧНА ЗИМСКИТЕ ПОДГОТОВКИ КОИ ТРЕБА ДА ДОНЕСАТ ОСТВАРУВАЊЕ НА ЦЕЛИТЕ ВО ВТОРИОТ ДЕЛ ОД СЕЗОНАТА. Целта е да се освои првото место во шампионатот и Беласица да се врати во ПМФЛ, а секако влијание во тоа ќе имаат подготовките кои „плаво-белите“ ќе ги одработат во Струмица и Дојран во Хотел “Истатов”. Беласица ќе тренира во Струмица до ...

БЕЛАСИЦА ПОСИЛНА ЗА МИРЧЕВСКИ, ВАСИЛЕВ, ПАШОВСКИ

Засега три новитети на „Младост“. Голман, стопер и офанзивец Тимот на Беласица официјално потпиша соработка со тројца играчи. Тоа се искусниот голман Горан Пашовски, потоа Александар Василев како и младиот Марин Мирчевски. Првиот речиси и да ја заврши кариерата, но одлучи да се реактивира што се вели. Василев изминатата полусезона ја мина во Штип, односно во таборот на Брегалница ...

ВЛАДО ИЛИЕВСКИ ПОДНЕСЕ ИНИЦИЈАТИВА ЗА СМЕНА НА ПЕЦЕ НАУМОВСКИ

Трката за позицијата прв човек на македонската кошарка влезе во нова етапа, откако Владо Илиевски и официјално реши да се кандидира за претседател. Даниел Димовски се откажува од трката?  Поранешниот репрезентативец и предводник на генерацијата која направи историски успех на Европското 2011 поднесе иницијатива за одржување на вонредно собрание на МКФ со единствена точка на дневен ...

Академија Пандев ВИП гостин на најмасовниот турнир за млади категории во светот

Новајлијата во ПМФЛ и клубот кој можеби ја има најдобрата школа за млади фудбалери во нашата држава, Академија Пандев, од ден на ден добива сè повеќе признанија во Европа и светот. Последното од нив доаѓа од Шведска, откако до адресата на струмичани пристигна специјална покана за учество на најмасовниот турнир за млади категории во светот ГОТИА Куп, кој се одржува во Гетеборг. Минатата ...

2017 – ГОДИНА ЗА ПАМЕТЕЊЕ НА ФК БЕЛАСИЦА

НЕКОЛКУ ГОДИНИ ЗАРОБЕНИ ВО ТРЕТАТА МАКЕДОНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА И БЕЗ НИКАКОВ ЗНАЧАЕН УСПЕХ, КОНЕЧНО ИЗМИНАТАТА ГОДИНА, ФК БЕЛАСИЦА ГО ОСВОИ ТРОНОТ ВО ТРЕТА ЛИГА – ИСТОК, И ШАМПИОНСКИ СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО ВМФЛ – ИСТОК. НО АМБИЦИИТЕ НА НОВАТА УПРАВА НЕ ЗАСТАНАА ОВДЕ. ФК БЕЛАСИЦА ВО МОМЕНТОТ Е НА ПРВАТА ПОЗИЦИЈА ВО ВМФЛ – ИСТОК, И УШТЕ ЕДЕН ДЕЛ ОД ОВАА СЕЗОНА НЕ ДЕЛИ ОД ПЛАСМАН ВО ПМФЛ. Имаме ...

ПРИЈАВЕТЕ СЕ: ВО ЧЕСТ НА ЏОКО ПОПОВСКИ ОРГАНИЗИРАН МЕМОРИЈАЛЕН ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ!

АЈДУЦИ СТРУМИЦА: Со огромна чест и задоволство Ве покануваме на третиот Меморијален турнир во мал фудбал „Џоко Поповски“, кој ќе се одржи на 21 Јануари во спортската сала на СОУ„Димитар Влахов“ во 12:00 часот. Учеството на турнирот е бесплатно а сите заинтересирани за пријавување на екипа можат да го сторат на следните телефонски броеви: 078/428-130 и 077/568-909, или директно во порака на овој ...