СТРУМИЧКИТЕ БРАЌА ЃОРЃИ И НИКОЛА ЈА ОСВОЈУВААТ ТУРЦИЈА И ПОЛСКА – НОВИ ДВЕ ГОЛЕМИ ПОБЕДИ!

Победнички викенд за двајцата браќа струмичани Никола и Ѓорѓи и нивните тимови во Турција и Полска кои остварија значајни победи против жестоки ривали во своите лиги. „Навистина се гордеам со тоа како игравме овој викенд во Измир. Знаевме дека треба да победиме тоа и го направивме со одлична игра. Аркас играше навистина добро, но на крајот успеавме да земеме огромни 3 поени од нашата ...

СТРУМИЧАНЕЦОТ НИКОЛА ЃОРЃИЕВ И НЕГОВИОТ КЛУБ ОНИКО СЕ ИЗБОРИЈА ЗА ЧЕТВРТФИНАЛЕ ВО ПОЛСКИОТ КУП!

Голема победа за нашиот Никола и неговиот клуб ОНИКО против Јастрзебски. „Нашата цел беше да бидеме дел од најдобрите 4 тимови во Полска. Тоа беше навистина тешка игра за нас, Јастрзебски играше навистина добра одбојка но јас сум толку среќен што верувавме во оваа победа од почеток до крај и ние ја постигавме таа победа. Горд сум на моите соиграчи и цела организација на ОНИКО. Вчера ...

ЃОРЃИ И НИКОЛА ЃОРГИЕВИ СО ПОБЕДИ ЈА ЗАПОЧНАА 2018 ГОДИНА!

Голем успешен почеток во 2018 година за Никола и Ѓорѓи Ѓоргиеви и нивните тимови во Турција и Полска! „Многу беше важно да ја започнеме новата година со добар резултат и тоа го направивме и двајцата. Ние сме уште посреќни што остваривме победа и двајцата на Божиќ. На сите им посакуваме здравје, успех и една година полна со среќни моменти. Бог да ве благослови сите“ – напишаа тие на ...

Никола Ѓоргиев играч на натпреварот во победата на Онико над Лубин

Никола Ѓоргиев беше прогласен за играч на натреварот во дуелот помеѓу екипите на Лубин и Онико од полската ПлусЛига. Екипата на Онико ја забележа петта победа по ред во полското првенство, совладувајќи го Лубин на гостински терен со резултат 3-0. Тимот од Варшава моментално се наоѓа на четвртот место на табелата.

Струмичанецот Ѓорги Ѓоргиев со голема и значајна победа ја заврши оваа сезона!

Струмичанецот Ѓорги Ѓоргиев и неговиот клуб Малије обезбедија пласман да се натпреваруваат и во следниот круг од европската лига елиминирајќи го словачкиот тим Нитра и во двата одиграни натпревари. „Навистина сум среќен што ќе ја завршиме годината со победа и квалификација за следниот круг. Денес завршивме една добра сезона и ние сме горди на нашите достигнувања. Сега ни следува ...

Ѓорги Ѓоргиев сребрен во турскиот одбојкарски куп

Ѓорги Ѓоргиев со својот клуб ,,ММ Пјанго” го освои второто место во турскиот одбојкарски куп и се закити со сребрен медел. Финалниот куп турнир кој се одржа од 15 до 17 Декември во Урфа тимот на Ѓоргиев го започна со победа во полуфиналето со резултат од 3-1 над тимот на Аркас, а во полуфиналето ММ Пјанго беа супериорни над тимот на Инегол и го совладаа со 3-0. Во неделното финале  против ...

Ѓорги Ѓоргиев со ,,ММ Пјанго” се пласира во четвртфиналето на турскиот куп

Ѓорги Ѓоргиев со својот клуб ,,ММ Пјанго” се пласира во четвртфиналето на турскиот куп. Во двомечот со екипата на Кула, тимот на Ѓоргиев лесно се пласира во финaлната рунда, на двапати совладувајќи го со резултат од 3-0. Финалниот турнир ќе се одржи овој викенд во Урфа. Тимот на Ѓорги во четвртфиналето во петок ќе се сретне со тимот на Аркас.  

Никола Ѓоргиев нижи победи со ,,Онико” во полската ПлусЛига

Никола Ѓоргиев и ,,Онико” ја остварија четвртата победа по ред во полската ПлусЛуга. На домашен терен со резултат од 3-1 беше совладан Индикпол Олсцун. Моментално Онико со осум победи и пет порази се наоѓа на четвртото место во ПлусЛига и е на добар пат да се пласира во четврт филналето во разигрувањето. Следниот натпревар тимот од Варшава го игра на 20 декември на гостински терен против ...

OK „СТРУМИЦА“ ЕСЕНСКИ ШАМПИОН НА МАКЕДОНИЈА!

Екипата на ОК „СТРУМИЦА“ во последното коло од есенскиот одбојкарски шампионат на Македонија на натпреварот кој се играше во Тетово го совлада тимот на ОК „Лешок“ со резултат од 3:1. Со оваа победа момците на ОК „СТРУМИЦА“ станаа есенски шампиони и ја запишаа осмата победа во низа.

Шутова поразена од екипата на Струмица!

Одбојкарскиот клуб Шутова третпат оваа сезона е поразен пред своите гледачи. Кичевци овој пат претрпеа пораз од екипата на Струмица со 1-3. Во првите два сета Струмичани беа убедливи и овие сетови ги решија во своја корист со 25-18 и 25-15 и кога се очекуваше убедлив триумф на гостинот од Струмица , домаќините заиграа како препородени и третиот сет го решија во своја полза со убедливи 25-12. Во ...