Повелете на добар фудбал вечерва – продолжува турнирот во мал фудбал во Босилово

  Резултати од вчерашните натпревари Босилово – Ве Ми Иловица 1:1 (3:1) Стево Легендата – Елпи Зубово 2:5 Ради Такси Рени – Босилово 2:3 Борово Стебло Тони и Синовето – Агро Тим 0 :3   Вечерва ќе се натпреваруваат 20:15 Млади Таленти – Стево Легендата Сениори 21: 00 Аграр Компани – Сервис Мани 22:00 Аграр Компани – Конел Фарм 23:00 Агро Фреш Пиперево (Неготино) – Босилово   Повелете ...

Тежок натпревар против Евертон, бод повеќе за новата генерација на Академија Пандев

Тежок натпревар за една нова генерација, но бодот од натпреварот против ФК Евертон дава мотив за напорна работа на Академија Пандев. Ова беше пријателски натпревар со силниот англиски премиерлигаш Евертон. Натпреварот се одигра на Cee Cup Турнирот во Чешка на 21.7. Покрај Eвертон, Пандевци во групата Б ќе играат и со екипата на Гуњори. На турнирот ќе учествуваат и Лестер, Спарта Прага и други ...

Турнир во мал фудбал Босилово – резултати од синоќешните и најава за денешните натпревари!

  Резултати од синоќешните натпревари 2:4 Руски Комерц – Мартин С Травел Моноспитово Принц Лозана 4:3 Мартин С Травел Моноспитово Принц Лозана -Берлик 3:0 Руски Комерц – Авто Школа Даел Вечерва силите на теренот ќе си ги одмерат: 20:00 Босилово – Ве Ми Иловица (младинци) СЕНИОРИ 21:00 Стево Легендата – Елпи Зубово 22:00 Радио Такси Рени – Босилово 23:00 Конел Фарм – Борово Стебло ...

ГОЛЕМА ФУДБАЛСКА ВЕЧЕР – Два тешки дерби натпревари за минатогодишниот шампион „Руски Комерц“

Вечерва голема фудбалска вечер со две екстра дербија на турнирот во мал фудбал во Босилово. Дерби кое не смее да се пропушти 21:00 Руски Комерц- Мартин С Травел Моноспитово 22:00 Мартин С Травел – Берлик Уште едно големо дерби 23:00  Авто Школа Даел – Руски Комерц Посебна вечер во овој турнир во мал фудбал, дојдете и уживајте!  

Панучи ја предводи Албанија во Струмица

Прославениот италијански фудбалер, Кристијан Панучи (44), е именуван за нов селектор на фудбалската репрезентација на Албанија. Панучи на кормилото го наследи сонародникот Џовани ди Бјази, кој со пласманот на ЕУРО 2016 го оствари најголемиот успех на албанскиот фудбал. „Неговото искуство како играч, но и како тренер, носи нови надежи за нашата фудбалска репрезентација“, рекол на потпишувањето ...

ГОЛЕМО ДЕРБИ – ЕВЕ КОЈ ЌЕ ГИ ОДМЕРИ СИЛИТЕ ВЕЧЕРВА НА ТУРНИРОТ ВО БОСИЛОВО!

  Вечерва (вторник) продолжуваат дерби натпреварите на ноќниот турнир во мал фудбал во Босилово. Натпреварите започнуваат во 20 часот, а силите први ќе ги одмерат  Босилово: Млади Таленти (сениори) еве ги и останатите натпревари: 21:00 Софија 99 – Компанија Атанасоски 22:00 Берлик – Авто Школа Дарко ТТ ДЕРБИ НА ВЕЧЕРТА 23:00 Радио Такси Рени Сушица – Агро Фреш Пиперево (Неготино)   ДОЈДЕТЕ ...

Турнир во мал фудбал „Илинден“ во Радичево

Почнувајќи од денес од 20:30 часот во населеното место Радичево, Општина Василево, ќе започне долгоочекуваниот турнир во мал фудбал „Илинден“. Организаторите најавуваат добар фудбал, супер скара и одлична забава. Oвој турнир се организира по повод илинденските празници и ова ќе биде 9-та година по ред како се одржува. За учесниците следува богат награден фонд. Согласно правилата за учество ...

Полиција ќе ги чува навивачите на Малме во струмички паб

Навивачите на Малме ќе пристигнат во Скопје околу 13 часот, а потоа веднаш со полициска придружба ќе се префрлат во Струмица, каде ќе го бодрат својот клуб, против Вардар, од 18 часот во реванш мечот од второто квалификациско коло. Шведските навивачи ќе бидат во Струмица некопку часа, а добија инструкции да се групираат во еден од пабовите и да не се движат низ градот, за да не дојде до ...

Никола Ѓоргиев насликан како освојувач на Царскиот куп во Јапонија

Уште едно ремек дело на професорот и сликар Митко Тошев. Нашиот најдобар одбојкар Никола Ѓоргиев доби подарок, уметничко дело на кое е насликан како совојувач на царскиот куп во Јапонија. Над фотографијата како благодарност Ѓоргиев напиша – Една слика – Илјада зборови! Досега уметникот Тошев има изработено портрети на голем број спортиски кои доаѓаат токму од нашиот град.  

Прес конференција во пресрет на утрешниот натпревар Вардар- Малме

Фудбалерите на Вардар утре на стадионот „Младост“ во Струмица ќе го играат реванш натпреварот од второтго квалификациско коло од Лигата на шампионите против тимот на Малме. По поволните 1-1 пред седум дена тренерот на „црвено-црните“ Гоце Седлоски воочи утрешниот дуел изјави: „После првиот натпревар имаме добар и активен резултат од Малме. Меѓутоа утре не очекува уште еден тежок, ...