АЛЕКСАНДАР ДОНЕВ: ВМРО-ДПМНЕ ЈА ПОЧИТУВА ВОЛЈАТА  НА  НАШИТЕ  СОГРАЃАНИ  И  ИМА  ДОБЛЕСТ ДА ИМ ЧЕСТИТА НА ПОБЕДНИЦИТЕ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ ВО СТРУМИЦА

ПОЧИТУВАНИ, ВО ИМЕТО НА ОПШТИНСКИОТ КОМИТЕТ СТРУМИЦА ИМ БЛАГОДАРИМЕ  НА СИТЕ ГРАЃАНИ КОИ   СВОЈОТ ГЛАС ГО ДАДОА  ЗА  ВМРО-ДПМНЕ И КОАЛИЦИЈАТА   И,  ИМ ЧЕСТИТАМЕ НА ДОБЛЕСТА  ДА  ПРЕПОЗНАТ  ВИСТИНСКА  ОПЦИЈА. ВАШИОТ ГЛАС ЗА НАС ЗНАЧИ ЧЕСТ И ОБВРСКА ВО ПРЕТСТОЈНИОТ ПЕРИОД  ДА РАБОТИМЕ ЦЕЛОСНО ПОСВЕТЕНИ ЗА ДОБРОТО НА СТРУМИЦА И РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА. ИАКО Е ПРЕМНОГУ  РАНО ЗА АНАЛИЗИ ...

МАРЈАН БАЈРАКТАРОВ: ОНОЈ НА КОЈ ЌЕ МУ ЈА ДАДЕТЕ ШАНСАТА ДА УПРАВУВА СО ГРАДОТ, Е ПОВИКАН ДА ГИ ЗАШТИТИ ВАШИТЕ ИНТЕРЕСИ, А НЕ ДА ГО ВОДИ ВАШИОТ ЖИВОТ

ПОЧИТУВАНИ СОГРАЃАНИ, КАКО ШТО ВЕТИВ НА ДЕНОТ НА ПОТПИШУВАЊЕ НА КОДЕКСОТ ЗА ФЕР И ДЕМОКРАТСКИ ИЗБОРИ, ИЗМИНАТИТЕ ДЕНОВИ ВОДЕВМЕ ПОЗИТИВНА ИЗБОРНА КАМПАЊА. УБЕДЕН СУМ ДЕКА УСПЕАВМЕ ДОСЛЕДНО ДА ГИ ПРЕТСТАВИМЕ: НАШАТА ПРОГРАМА И КАНДИДАТИТЕ ЗА СОВЕТНИЦИ ОД СОВЕТНИЧКАТА ЛИСТА НА ВМРО-ДПМНЕ. ВЕРУВАМ ДЕКА И ЈАС КАКО КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК УСПЕАВ ДА ВИ ГО ПРИБЛИЖАМ МОЈОТ КАРАКТЕР И ...

КОМУНАЛНОТО ПРЕТПРИЈАТИЕ НА СТРУМИЦА ВО ХАОС – АЛЕКСАНДАР ДОНЕВ ВМРО-ДПМНЕ

Почитувани сограѓани,   Денес сакаме да Ви предочиме како досегашната локална власт предводена од СДСМ за повеќе од 12 години успеа да упропасти едно јавно претпријатие кое што треба да биде главната артерија за животот во општината.   Во Комуналец моментално работат 422 вработени на неопределено и неколку стотина на договор на определено време. Аналогно на тоа, во истото ...

(ВИДЕО) САШКО МИЛКОВСКИ: ЗА СДСМ СЛОБОДА Е ДА ГО НАВРЕДУВАШ МАКЕДОНСКИОТ НАРОД

Почитувани сограѓани, Новите властодршци толку често го употребуват зборот Слобода во погрешен контекст што човек стекнува впечаток дека имат намера да се ослободат и од него и неговата суштина. Македонија познава многу лажни ослободители, но Струмица сигурно се ослободува: лојалните струмички кадри ги унапредија од локални во национални. Драги сограѓани, од каде да почнеме ...

Локалната самоуправа предводена од ВМРО ДПМНЕ во наредниот четиригодишен период ќе работи посветено на подигање на квалитетот на комуналните услуги – ДРАГАНА ГОЦЕВСКА ВМРО-ДПМНЕ!

Почитувани, Локалната самоуправа  предводена од ВМРО ДПМНЕ во наредниот четиригодишен период ќе работи посветено на подигање на квалитетот на комуналните услуги. Ќе инвестираме во изградба, реконструкција и санација на пазари, водоводни и канализациски системи, осветлувањето на улици, уредувањето на поројни канали, паркинзи, како  и  паркови и зелени површини  на територијата ...

(ФОТО) Груевски на забава во дискотека во друштво на УМС Струмица

По завршувањето на митингот на плоштадот во Струмица, започна журката на УМС. Младите веднаш по завршувањето на митингот го наполнија познатиот струмички клуб. На местото на забавата дојде и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. Младите со аплауз и скандирање го поздравија лидерот Никола Груевски, Претседателот на УМС Владимир Нелоски и претседателот на УМС СТРУМИЦА – Владимир ...

СТРУМИЦА ВО НЕДЕЛА ЌЕ ДОБИЕ НОВ СОСТАВ НА СОВЕТОТ И НОВ ГРАДОНАЧАЛНИК ОД ОПЦИЈА КОЈА СЕКОГАШ СЕ РАБОТИ ЗА СВОЈАТА ОПШТИНА – АЛЕКСАНДАР ДОНЕВ ВМРО-ДМНЕ!

ПОЧИТУВАНИ СОГРАЃАНИ, ПОСЛЕДНИОТ МАНДАТ НА СДСМ ВО СТРУМИЦА ИЗМИНА БЕЗ  РЕАЛИЗАЦИЈА НА ВЕТЕНИТЕ КРУПНИ  ПРОЕКТИ ВО ОБЛАСТА НА СТОПАНСТВОТО И ЕКОНОМИЈАТА   И ПРИДОНЕСЕ ЗА ЕКОНОМСКО ЗАОСТАНУВАЊЕ НА СТРУМИЦА И РЕГИОНОТ. ТАКВОТО  НЕОДГОВОРНО ОДНЕСУВАЊЕ   ДИРЕКТНО  ВЛИЈАЕШЕ  НА БРОЈОТ И КВАЛИТЕТОТ НА ВРАБОТУВАЊЕТО ,  ПРИДОНЕСЕ  ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА СТАНДАРДОТ  И   ИСЕЛУВАЊЕТО  НА НАШИТЕ ...

Бајрактаров: 12 години е цела ера за да се изгради еден нов град, а овие 12 години граѓаните беа на последно место

На Струмица и е потребна нова современа визија како да се развива, на Струмица и се потребни чесни и способни луѓе кои умеат да ја насочат општината во подобар правец, на Струмица сте и потребни сите вие, на Струмица и е потребна вистинска промена, истакна при своето излагање на митингот во Струмица кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ, Марјан Бајрактаров. -Мои сограѓани овие две ...

ГРУЕВСКИ СО НОВ ПРОЕКТ ОД СТРУМИЦА: БЕСПЛАТЕН ЗДРАВ ОБРОК ЗА УЧЕНИЦИТЕ ОД ПРВО ДО ПЕТТО ОДДЕЛЕНИЕ ВО СИТЕ УЧИЛИШТА

Ќе овозможиме бесплатен здрав оброк за ученици од прво до петто одделение во сите општини каде ќе победи градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ и мнозинство во советот ќе има ВМРО-ДПМНЕ. Со овој проект ќе обезбедиме бесплатен здрав оброк во училиштата. Придобивките се повеќекратни, децата добиваат секојдневно здрава храна значајно за нивното здравје и создавање на добри навики за користење ...

(ФОТО) МАРЈАН БАЈРАКТАРОВ НА СРЕДБА СО ЖЕНИТЕ ЧЛЕНКИ НА „БОРКА”

Кандидатот за градоначалник на Струмица од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и КОАЛИЦИЈАТА – Марјан Бајрактаров денеска оствари средба со жените членки на „Борка“. Пристуните имаа прилика да се запознаат со дел  од проектите од новата програма