Бубе од Мокрино го прифати #DontJudgeMeChallenge

Во последно време актуелен е трендот #DontJudgeMeChallenge чија цел е да ги натера луѓето да не судат по надворешниот изглед. Оној што ќе го прифати предизвикот треба да сними видео од 10 секунди од кои во 5 ќе изгледа грдо, а во останатите 5 убаво. Еве како Бубе го изведе тоа: var addthis_config = {"data_track_clickback":true,"ui_atversion":300,"ignore_server_config":true}; var addthis_share = {}; var addthis_product = "wpp-5.3.4"; ...

Wipe Out и Кружен тек доаѓаат на Леблебиџиска

Продолжуваат летните игранки на леблебиџиска. Утре ќе имаме можност да се дружиме со Wipe Out, a во недела со битолскиот бенд Кружен тек. Wipe out го сочинуваат дуото Горан Папаз и Јован Куциновски. Горан Папаз веќе добро и е познат на публиката како поранешен член на бендот Суперхикс. Кружен тек ни доаѓаат од Битола, во состав: Игор Мицевски (гитара, вокал), Стефан Новевски (гитара, придружен ...

Томе Лазаров од Гала Бенд доби син

Познатиот музачар од Струмица Томе Лазаров од Гала Бенд доби син. Ова е второ дете во семејството Лазарови. Томе и неговата сопруга Јасмина веќе ја имаат талентираната ќеркичка Вања, девојче кое често можеме да го забележиме како настапува по детски манифестации кои се одржуваат во градот. Редакцијата на Струмица Денес го исконтактира Томе кој видно расположен ни изјави дека синот ...

Bang la Decks – светски познатото ДиЏеј дуо на подиумот во Селект за Струмички Карневал 2015

Оваа година струмичкиот карневал ќе биде збогатен со забава на светски познатото диџеј дуо Bang la Decks. Журката ќе биде во најдобриот ноќен клуб во државата Селект. Bang la Decks се може најголемото име во данс музиката кое се појавило во струмички клубови. Дуото е познато по нивните хитови “Utopia” , “Zouka” , “Kuedon”. Од Селект најавуваат ,,неверојатно добра” забава а атмосферата ...

Во преполн Селект Саша Ковачевиќ приреди неверојатна забава

Струмичката публика едноставно го сака Саша Ковачевиќ. Кафе бар Селект беше преполн на настапот на Саша Ковачевиќ, а се бараше и карта повеќе. Третиот настап  на српскиот пејач траеше речиси три часа, а неговиот концерт на  ги остави воодушевени сите присутни. Журката по настапот продолжила за Саша до раните утрински часови, а тој продолжил да се забавува во Селект со струмичката публика.

ЕКСКЛУЗИВНО: Саша Ковачевиќ доаѓа во Струмица

Српкиот мегапопуларен заводник, Саша Ковачевиќ, по новогодишните празници доаѓа во Струмица. Како што дознаваме на 9 јануари во клубот Селект, Саша ќе го одржи својот трет концерт во овој клуб. Саша Ковачевиќ беше многу задоволен од од концертот кој го одржа летово во Селект. Тогаш Селект беше преполн, а тој им се заблагодари на струмичани на својата фан-страна  (ВИДИ ЛИНК: Саша Ковачевиќ ...

“Џ” и “Ели” ги здружија силите за перфекција на вечерта на модата

Повеќе од сигурно е дека минатонеделниот Fashion day ќе остане запаметен и уште долго ќе биде тема на коментирање низ Струмица. На ревијата од затворен тип наменета за една топла интимна атмосфера моделите од различни модни агенции го запреа здивот на присутните и со својот изглед ја подигнаа границата на убавината во Струмица. Фризерското студио “Џ” и Козметичкото студио ”ЕЛИ” повторно ...

Клуб Маф-маф, под јаворот, прослави 17 години постоење

Најстариот клуб во Струмица го прослави својот седумнаесети роденден. Под јаворот, роденденскиот викенд започна со ДиЏеј сет на Гоце Саф. Роденденската торта ја пресекоа сопстевениците, браќата Мафкови, а клубот беше декориран во бројот 17.  

,,SICKSHOT”  – најдобри виртуелни пиштолџии на турнирот во Релик

Заврши еднодневниот турнир во најпопуларната компјутерска игра Counter Strike. Тимот ,,SICKSHOT”  е победник на овогодинишниот турнир во Counter Strike кој се одржа во Гејминг Центарот Релик.  Тимот ,,SICKSHOT”   составен од Кирил Огненов, Бобан Димовски, Анел Чековиќ, Семих Камил и Слободан Боев или со нивните виртуелни имиња специјалците ,,una”, ,,mnstr”, ,,nenotb”, ,,osama” и ,,danko”  го освоија првото. Тимот  без ...