ВЛЕЗ СЛОБОДЕН: Карневалска журка во сабота со ДИЏЕЈ ПАНЧО во QUE PASA

  Локација идеална, журка за сите вкусови со ДИЏЕЈ ПАНЧО. Храна и пијалоци какви и да посакате, а најважно од се – ВЛЕЗ СЛОБОДЕН. Ваше е само да резервирате и да уживате во карневалската журка во сабота во QUE PASA. Контакт: 070 370 171 var addthis_config = {"data_track_clickback":true,"ui_atversion":300,"ignore_server_config":true}; var addthis_share = {}; var addthis_product = "wpp-5.3.4"; var wp_product_version = "wpp-5.3.4"; ...

Во Штип изложба на дела на струмичанецот Ниче Василев

Во галеријата „Безистен“ во Штип денеска е отворена изложбата на дела од македонскиот сликар Ниче Василев. Штипската публика може да види 28 дела на Василев кој вели дека инспирацијата ја црпи од убавите жени и пејсажи. – Јас сум среќен што сум во Штип и ова е моја петта изложба во Штип. Инспирацијата ја наоѓам секаде каде што ќе видам убави жени и пејсажи, вели Василев. Директорот ...

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Какво време ја очекува Струмица за карневалот?

Утре ќе се задржи релативно топло време со умерен, а претежно во западните делови повремено засилен јужен ветер. Во текот на ноќта кон сабота и во сабота преку нашето подрачје ќе помине влажен и постуден бран кој ќе услови зголемување на облачноста и повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Повеќе врнежи ќе има во југоисточните и северните делови, каде локално се очекува ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Со детскиот маскенбал започнаа карневалските празнувања во Струмица

Со карневалската забава на најмладите струмичани која што синоќа се одржа во ресторанот „Golden Hall Cosmopolit“ започнаа овогодинешните карневалски празнувања во Струмица. На овој детски маскенбал кој што се одржа по трет пат учествуваа околу 250 деца маскирани во најразлични маски. Јован Багашовски и Тања Андонова беа избрани за принц и принцеза кои ќе ја предводат поворката на детскиот ...

Трета награда за Димитар Бајрактаров на меѓународниот натпревар Европски математички куп

На овогодинешниот 6-ти по ред меѓународен натпревар Европски математички куп(ЕМС) во конкуренција од 150 натпреварувачи од 13 европски држави и САД нашиот ученик Димитар Бајрактаров ја освои третата награда. Оваа е престижен резултат кога станува збор за меѓународен натпревар на кој учество земаат веќе докажани математичари. Сите учесници на натпреварот се веќе прваци на натпреварите ...

Почувствувајте го шармот на карневалската магија во Хотел Вила Парк

Почуствувајте го шармот на карневалската магија, и присуствувајте овој викенд во хотел “Вила Парк” заедно да уживаме во нивната програма: Петок – 24.02.2017 со Енерџи Бенд Сабота- 25.02.2017 со Коки и Тајфата Недела – 26.02.2017 со Дикато Бенд

НОВО ВО СТРУМИЦА: Патувајте безбедно по најповолни цени во Германија со ЕУРОПА ТРАВЕЛ

  Патувајте безбедно и сигурно по најповолни цени до вашата посакувана дестинација во Германија заедно со ЕУРОПА ТРАВЕЛ. Еуропа Травел врши превоз на патници и испорака на пакети до дадената адреса за Германија, Аустрија, Словенија и обратно! РЕДОВНА ЛИНИЈА: Среда и сабота од Македонија Вторник и петок од Германија ИСКОРИСТЕТЕ ГИ ПОВОЛНОСТИТЕ КОИ ВИ ГИ НУДИ ЕУРОПА ТРАВЕЛ. Контакт: 0038978344424 004915171452810

Во петок „Маскенбал за цел град“ во СЕЛЕКТ

Официјалниот маскенбал за сите карневалџии ќе се случува во Селект. Големата сцена ќе биде ваша! Имате уште неколку денови да ја спремате вашата кореографија и да ја презентирате вашата групна или поединечна маска и освоите една од богатите награди кои ви ги обезбеди Селект.

Од вечерва со детскиот маскенбал започнуваат карневалските свечености

Најмладите струмичани преку детскиот маскенбал кој што ќе се одржи вечерва ги започнуваат овогодинешните карневалски свечености во Струмица. Карневалската програма продолжува утре во библиотеката „Благој Јанков Мучето“ со објавување на резултатите од конкурсот за најдобри остварувања на тема Карневал, а утревечер во центарот за култура „Антон Панов“ ќе биде отворена изложба ...

(ВИДЕО) Слушнете ја новата песна „Само ти“ на Сузана Гавазова

Македонската пејачка Сузана Гавазова сними видео запис за новата песна „Само ти“. За аранжманот и музиката се погрижи Љупчо Антовски- БУБЕ, текстот го напиша Борче Димитров, а е во продкукција на  Bellisimo Records. Слушнете ја песната и сами оцените дали ќе ви се допадне.