bandr

Хроника

Хроника

ДЕТАЛИ: Пожарникарите едвај го извадиле од возилото – страотна сообраќајка во Струмица-Младо момче се бори за живот!

Тешка сообраќајкна несреќа се случила вчера на патот Струмица – Владевци, тешко повредено 23-годишно момче. Како што стои во билтенот на МВР,  вчера во ...

Хроника

(ВИДЕО) ИНФОМАКС: УЛИЧНО НАСИЛСТВО ВО СТРУМИЦА: Со хебла и шрафцигер демолираше возило и го натепа сопственикот на возилото!

На социјалните мрежи се појави видео од улично насилство деновиве во Струмица, за кој неофицијално дознаваме дека се третира како нарушување на јавниот ред и...

Хроника

(ВИДЕО) СЕ ЈАВУВАМЕ СЕКОЈА НОЌ ВО ПОЛИЦИЈА НО НЕМА НИКАКВА РЕАКЦИЈА: ГРАЃАНИТЕ НА УЛИЦАТА „РИСТО ЌУРЧИЕВ“ ИЗРЕВОЛТИРАНИ ПОРАДИ ГЛАСНАТА МУЗИКА!

Граѓаните кои живеат на улицата „Ристо Ќурчиев“ секоја ноќ се соочуваат со истиот проблем, односно со гласната музика до зори… „Ние сме граѓани кои...