АНАЛИЗА НА МЕТЕОРОЛОГОТ СЛАВЧО ПОПОСКИ: МАКЕДОНИЈА ДА СЕ ПОДГОТВИ ЗА СУША И АФРИКАНСКИ БРАН!

Почитувани граѓани во следниот ПОДОЛГ период или поточно период од 10тина дена над северните предели на Европскиот Континент ќе владее циклонален период кој ќе носи значително посвежо време и врнежи и истите циклони ќе се поместуваат од северна Европа кон исток или поточно кон североисточна Европа. Ваквата ситуација кај нас слободно ќе условува да продира значително потопол воздух ...

ФОТОГАЛЕРИЈА од сообраќајната несреќа на патот СТРУМИЦА-ДАБИЛЕ

Околу 01:00 часот по полноќ синоќа се случи сообраќајна несреќа помеѓу два автомобила на патот Струмица-Дабиле поточно кај бензинската станица „Бензоил“. Како што не информираа очевидците нема потешко повредени а веднаш по несреќата пристигнала и екипа на СВР СТРУМИЦА каде извршила увид на лице место. Деталите во текот на денот! ЗАБРАНЕТО ЗЕМАЊЕ  ИНФОРМАЦИИ И ФОТОГРАФИИ БЕЗ ДОЗВОЛА ...

ЕКСКЛУЗИВНО: СВЕДОШТВО НА СТРУМИЧАНЕЦОТ КОЈ ГО ПРЕЖИВЕА ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО БАРСЕЛОНА

ЗАБРАНЕТО ЗЕМАЊЕ  ИНФОРМАЦИИ БЕЗ ДОЗВОЛА ОД РЕДАКЦИЈАТА НА СТРУМИЦА ДЕНЕС. Животот секогаш не носи во различни ситуации, но едно е сигурно дека никогаш не знаеме каде и во кое време ќе се најдеме и дали ќе добиеме уште една шанса за живот. Екипата на Струмица Денес имаше можост да разговара со A.T, момчето од Струмица кое беше единствениот повреден Македонец во терористичкиот напад ...

(ФОТО) Најекономично перење и најбезбедно по нашето здравје само во салонот на ТианДе во Струмица

Турмалин, зеолит и сребро наместо прашок за перење ? Никогаш перење не било поевтино поекономично, поеколошко и побезбедно за нашето здравје! ✔ Само 5 денари! Треба само да заборавите на прашокот, гелот и омекнувачот за перење! И да ги замените со … Турмалиновите екосфери на ТианДе! Читајки го овој текст до крај , сите ние би требало убаво да се запрашаме како за нас така и за нашите ...

Летен музички камп за дувачки инструменти и камерна музика во Струмица

Струмица од утре ќе биде домаќин на седмиот Летен музички камп за дувачки инструменти и камерна музика, кој по Дојран, шест години по ред се одржува тука. Менторот на Летниот музички камп проф.доц. Александар Гошев, вели дека четириесет студенти и ученици ќе следат часови по хорна, труба и флејта, како и настава за камерна музика. – Седум години работиме со хорна, м-р Васо Ристов професор ...

Тешка сообраќајна несреќа на патот Струмица-Штип: двајца починати, двајца повредени

Двајца мртви и двајца потешко повредени е  билансот од сообракајната несрека што вчера рано утринава се случи на регионалнат пат Струмица-Штип ,кај село Лакавица. Околу 6.40минути кога од засега непознати причини патничко возило Фолцфаген-Шаран во кое се превезувале четворица градежни работници излетало од патот,удрил во брегот и се превртело.Патниците во автомобилот биле од Кривопаланечко ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ЕКСКЛУЗИВНО НАЈНИСКИ ЦЕНИ ВО СТРУМИЦА ЗА БАНСКО БУГАРИЈА – ПОНУДИ НА МАЈ ТРАВЕЛ СТРУМИЦА

ТОП ПОНУДИ – БАНСКО БУГАРИЈА ХОТЕЛ RIVERSIDE**** 20.08 – 03.09.2017 Цени сместување: 3 ноќевање – по лице во двокреветна соба со појадок и вечера – 60 € 3 ноќевање – по лице во двокреветна соба со појадок и вечера -167 € ( 2 деца до 11.99 и 2 возрасни – фамилна соба ) 1 ноќевање – по лице во двокреветна соба со појадок и вечера – 25 € Цени сместување: 3 ноќевање – по лице во двокреветна ...

По прв пат се организираше риболовен куп на вработените во ЈПКД Комуналец

Недела 20.08.2017 година на браната Водоча во организација на Основната синдикална организација при ЈПКД Комуналец во соработка со ДООЕЛ Фишнет Струмица, подржано од риболовното друштво Бистро од Струмица се организираше риболовен куп во кој учествуваа вработените од ЈПКД Комуналец. Во опуштена атмосфера се натпреваруваа 13 вработени од повеќе сектори, трето место освои Митко Танчевски, ...

(ВИДЕО) НАЈДОБРОТО ЗА ОВА ЛЕТО ОСТАВЕНО ЗА КРАЈ: КАТАРИНА ГРУЈИЧ ДОАЃА ВО СЕЛЕКТ ОВАА САБОТА

Најдоброто за оваа лето го оставивме за крај!!!! Последната сабота од месец август резервирана за “најжешката” поп-фолк пејачка на балканот која ни доаѓа од Србија – КатаринаГрујич Забавата секогаш загарантирана , а нам ни останува да уживаме во неповторливиот настап на Катарина. Сабота26август – CafeBarSelect

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Решението за проблеми со вените без никакви хирушки интервенции барајте го во ТианДе Струмица

🔘 Решете го вашиот проблем со : ✔Варикозни вени и попуштени капилари…! ✔Хемороиди,брзо отстранете ја болката 🌿 Славитон гелот 📌го ублажува заморот 📌отекувањето на нозете, 📌создава чувство на леснотија, 📌ја подобрува циркулацијата, 📌ги зајакнува ѕидовите на крвните садови, (ги прави поеластични) 📌спречува васкуларна мрежа. ПРЕД: ПОТОА: Препорачливо ...