ВО ПЕТОК СИТЕ ВО СЕЛЕКТ: ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА ЗА АНТОНИО КОЈ БОЛЕДУВА ОД ЛЕУКЕМИЈА!

Почитувани, во Петок 30.06 со почеток во 00:00h во Cafe Bar Select ќе настапат Bolero Band, Stakato Band, Sase Mitev и други со цел да му помогнеме на Антонио кој боледува од леукемија. Со секое ваше присуство ќе донирате по 100 денари, затоа да бидеме хумани и да ја покажеме хуманоста на дело. Бидете дел од овој настан секое ваше присуство е од големо значење за Антонио и родителите на Антонио!Ви благодариме. var addthis_config ...

(ФОТО) Алтернативното решение за проблематичната кожа пронајдете го во ТианДе-Струмица

Секако дека имаме решение и за ваквите состојби. 1. Комплетна детоксификација на : – Црниот дроб – најголемиот филтер во човечкиот организам, – Лимфниот систем и – Крвта. ВАЖНО: Ги лепиме навечер пред легнување на стапалата БЕЛИ, а наутро излегуваат црни како катран. Тоа се токсините од нашиот организам. За повеќе информации во Салонот на ТианДе на ул. 24 Октомври бр. 39 Со ново ...

(ФОТО) Уникатен крем за лице со 75% Слуз од полжав во ТианДе-Струмица

Со задоволство можам да кажам дека оваа крема е УНИКАТНА 😊 Единствена комбинација во составот на кремата која дава : ✔ лифтинг ефект ✔ ги покрива лузните од Акни и од друго ✔ го ” пегла ” и белее вашето лице 😊 Навистина е преубава !!!!! 75% чист Муцин од полжав. Полжавите не се убиваат и не се мелат како што прават некои компании…КРЕМ СО СЛУЗ ОД ПОЛЖАВ (со преку 75% муцин)⬅ ▶Употребата: – ...

(ВИДЕО) БАЗЕН АКВАРИУС ПОДГОТВЕН ЗА TOMORROWLAND СЕНЗАЦИЈАТА MAKASI

Клубот под отворено небо, базен “Аквариус” со години претставува омилена градска летна приказна меѓу младите. Со спектакуларното отворање на 10 јуни се означи почетокот на најдобрите летни забави во нашиот град. Со првата масовна забава под отворено небо на која присуствуваа над 3.000 посетители тимот на Диско базенот Аквариус само ја најави најсилната сезона досега. ВИДЕО ОД ОТВОРАЊЕТО (function(d, ...

Промоција на стручна монографија под наслов „Даночно затајување и перење пари“ од м-р Николина Ташевски

Во среда на 28ми јуни во 17:00 часот во салата на советот на Општина Струмица во Домот на АРМ, ќе се одржи јавна промоција на стручна монографија под наслов “Даночно затајување и перење пари“ од авторот м-р Николина Ташевски. Станува збор за импозантна стручна литература која ја обработува симбиозата меѓу даночното затајување и перењето пари, каде авторот преку бројни анализи, спроведени ...

ХУМАНИТАРЕН НАСТАН за малиот Антонио кој боледува од леукемија

Почитувани, во вторник 27.06.2017 со почеток во 21:00h во салата во с.Пиперево ке настапат повеќе музички групи меѓу кои Болеро Бенд, Стакато Бенд, Актив Бенд, Ристе Гавровски, Саше Митев и други со цел да му помогнеме на Антонио кој боледува од леукемија. Со секое ваше присуство ќе донирате по 100 денари, затоа да бидеме хумани и да ја покажеме хуманоста на дело. Истиот хуманитарен настан продолжува ...

Змија долга два метри се појавила на улицата Ристо Ќурчиев

фото: илистрација Змија долга 2 метри била забелажа пред стамбена зграда на улицата Ристо Курчиев во Струмица. Змијата била забележана од деца кој си играле на околните паркинзи за која веднаш ги известиле нивните родители. Загрижените родители ја известија нашата редакција. ,,Змијата се појави на паркингот пред нашата зграда додека децата си играа надвор. Змијата се појави најпрвин ...

Детали: Познат идентитетот и причината за убиството во Швајцарија – струмичанец ја уби поранешната сопруга

Вчера, рано наутро околу 8:30 часот пар на безбедностите камери на Паркингот Мурацио во швајцарскиот град Аскона бил забелажан пар како се држат за рака. Мажот во својот џеб имал 9 милиметарски пиштол, а жената најверојатно незнаела за тоа. На влезот од паркингот 54 годишен маж, кој полицијата го идентификува со иницијалите Г.М, пукал во својата жена 38 годишната, Хани М. – стои во извештајот ...

(ВИДЕО) БАЗЕН АКВАРИУС ПОДГОТВЕН ЗА TOMORROWLAND СЕНЗАЦИЈАТА MAKASI

Клубот под отворено небо, базен “Аквариус” со години претставува омилена градска летна приказна меѓу младите. Со спектакуларното отворање на 10 јуни се означи почетокот на најдобрите летни забави во нашиот град. Со првата масовна забава под отворено небо на која присуствуваа над 3.000 посетители тимот на Диско базенот Аквариус само ја најави најсилната сезона досега. ВИДЕО ОД ...

(ФОТО) „ОРТОФИТ“ масажен гел против секакви ревматски болки – ГРАТИС „ДОНГ ФЕНГ“, фито лепенки за тело

Ортофит – гел (природен, на база на билки) Се користи за: – вкочанетост на мускулите – реума – слаба циркулација – сколиоза – болки во коските – отечени зглобови – воспалени мускули – и за други ревматски болки (артритис,остеопороза,ишијалгии, дискусхернија …) Врз основа на традиционалните медицински познавања на рускиот Алтај регион, гелот “Ortofit” претставува ...