Ангела Стојковска во ЖФК Тиверија Струмица

ЖФК Тиверија Струмица го претстави најновото засилување. Станува збор за досегашната капитенка на битолскиот клуб ЖФК Атлетико – Ангела Стојковска (20)
Станува збор за одлична фудбалерка која покрај Атлетико има настапувано и за ЖФК Конзули од Битола.
Зад себе има официјални 79 настапи и 47 постигнати голови.
Добредојде Ангела во ЖФК Тиверија Струмица !!!

Стојковска: –  Се надевам дека ќе го освоиме првото место со Тиверија и ќе станеме шампиони на Македонија. Во Струмица дојдов да напредувам во кариерата, а за Тиверија мислам дека е премногу добар и организиран клуб и сите девојки го оставаат срцето на терен за успех на клубот.

маркетинг


Select
Ознаки: ,