Славчо Попоски повторно со точна временска прогноза: Нови врнежи од снег во Струмица со слаб до умерен интензитет

По барањето од многу наши читатели за да најдобриот метеоролог во земјава Славчо Попоски повторно даде нова временска прогноза само за Струмица, тоа и се случи. Попоски стана омилен мегу струмичани и нивната доверба во него за временските прогнози се повеќе и повеќе расте, па затоа Славчо и денес најави дека во текот на претстојната ноќ како и утре (10.01.2017) во Струмица времето ќе биде претежно облачно и МНОГУ СТУДЕНО со услови за повремени врнежи од снег со слаб до умерен, повремено и со умерен интензитет. Временската прогноза и овојпат беше точно прогнозирана, во Струмица има нови врнежи од снег  со слаб до умерен интензитет. Браво за Славчо Попоски!

маркетинг


Select