СДК: Интер ќе гостува на отварањето на центарот на ПАНДЕВ во Струмица

Оваа година треба да заврши изградбата на спортско-рекреативниот центар Пандев во Струмица, вреден повеќе милиони евра, а се очекува на отварањето да гостува италијанскиот тим Интер од Милано. Откако се подигна зградата каде ќе има апартмани, базени, теретани, сауни и фитнес центар, градежни екипи почнаа да го расчистуваат теренот каде треба да се изгради фудбалското игралиште, кое ќе биде според пропозициите на УЕФА со капацитет од 400 посетители.

ЦЕЛОСНАТА ВЕСТ МОЖЕ ДА ЈА ПРОЧИТАТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК.

ИЗВОР: SDK.MK

 

 

маркетинг


Select