Струмички стилисти се грижат за изгледот на познатиот фудбалер на Челзи

Продолжува соработката на струмичките стилисти со познатиот српски фудбалер Немања Матиќ. Откако минатиот пат струмичанецот Саше Манчев се погрижи за неговиот изглед (ВИДИ ЛИНК), сега познатиот фудбалер на англискиот клуб Челзи работата повторно ја препушта на докажани стилисти, овојпат на братот на Саше, Доне Манчев. И двајцата работат во еден од најдобрите фризерски салони во Лондон и како што велат горди се што на овој начин ја промовираат Македонија, но пред се Струмица. За Струмица Денес отркија и дека доколку Матиќ остане во Премиер Лигата тие ќе му бидат и лични стилисти.

 

 

маркетинг


Select