Струмица без милост против екипата на Вардар

Во претпоследниот натпревар од 8. коло во Првата лига, Струмица го совлада Вардар со убедливи 93:62 (16-20, 10-29, 23-21, 13-23). За струмичани ова беше трета победа, а истата ја најавија уште по првото полувреме по кое имаа убедливи 26-49. Зивчевиќ со 20 поени беше прв стрелец кај победникот, зад него беше Димчевски со 17 поени.

маркетинг


Select