Победа на кошаркарите на Работнички во Струмица

timthumb-php

Кошаркарите на Работнички ја постигнаа втората победа во Првата кошаркарска лига откако синоќа на гостувањето ја совладаа Струмица. Во дербито на 2. коло Куманово го совлада Кожув, додека Фени Индустри ја потврди фаворитската улога против Охрид.

Резултати од 2. коло: Струмица – Работнички 68:85, Куманово – Кожув 89:86 и Фени Индустри – Охрид 100:64.

Последниот натпревар од 2. коло се игра денеска, а во СРЦ „Кале“ Вардар е домаќин на Пелситер. Почетокот на дуелот е во 14 часот.

маркетинг


Select