Пелистер и Струмица го комплетираат 5.коло

60594-72142

Кошарка попладнево се игра во домашната прва лига каде со еден натпревар се комплетира 5. коло.
Пелистер ќе се обиде да слави над Струмица за само втората победа во сезоната додека гостинскиот состав се надева на триумф со кој ќе одржи чекор со лидерите на табелата.

Средбата се игра од 18:00 часот.

маркетинг


Select