(ВИДЕО) СТРУМИЧАНЕЦОТ ЈАНИ АТАНАСОВ СО „БОМБА“ ОД СРЕДИНАТА НА ТЕРЕНОТ ЈА ИЗНЕНАДИ САУДИСКА АРАБИЈА

Фудбалскиот струмички талент Јани Атанасов кој воедно е фудбалер на Академија Пандев и член на македонската фудбалска репрезентација до 19 години, на пријателскиот натпревар до 19 години одигран во Словенија против Саудиска Арабија постигна неверојатен гол од средината на теренот и ги изненади противниците. Во продолжение погледнете го феноменалниот гол:

маркетинг


Select
Ознаки: , ,